Виплата компенсації за травму на робочому місці
Запитання
У якому випадку нещасний випадок визнають таким, що пов'язаний з виробництвом, та виплатять компенсацію за нього?
Відповідь
Суть справи: медсестра отримала травму внаслідок того, що намагалась полагодити двері у своєму відділенні. Вона вказала, що це потрібно було для недопущення проникнення тварин та витоку тепла з приміщення.
За результатами розслідування комісія з розслідування нещасного випадку вирішила, що цей нещасний випадок не пов’язаний з виробництвом. Постраждала оскаржила це рішення, мотивуючи позов тим, що травма відбулася внаслідок виконання її трудових обов'язків.
Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили. Колегія суддів касаційного цивільного суду погодилась із таким висновком.
Дізнайтеся, яке значення мають висновки компетентних органів при розслідуванні нещасних випадків із працівниками
Верховний суд зазначив, що вказані дії позивачки були необхідні для виконання її трудових обов'язків, оскільки медсестра, серед іншого, повинна здійснювати прибирання, забезпечувати санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режим.
Окрім того, відповідно до пп. 7 п. 15 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом, є також виконання дій в інтересах підприємства, наприклад:
- запобігання виникненню аварій або рятування людей та майна підприємства,
- будь-які дії за дорученням роботодавця;
- участь у спортивних змаганнях, інших масових заходах та акціях, які проводяться підприємством.
Відповідну постанову у справі № 242/3471/17 ВСУ прийняв 14.11.2018