Працевлаштування водіїв після призначення пільгової пенсії

281

Запитання

Яка саме послідовність процесу працевлаштування водіїв після призначення їм пільгової пенсії ?

Відповідь

Відповідно ст. 7 Закону №1788 пенсійне забезпечення за вислугу років встановлюється при звільнені з роботи, що дає повне право на отримання цих виплат. При отриманні даного виду пенсії можна продовжувати працювати, але виключення становлять тільки ті робочі умови, що дають на неї право. Якщо людина під час пенсійного забезпечення за стаж знаходить роботу за однойменною спеціальністю, яка посприяла у цьому, вона зобов’язана сповістити про це орган, що контролює призначення пенсії. У такому разі щомісячна виплата має бути припинена. Якщо суб’єкт звільниться з нової роботи, то виплату буде одразу поновлено.

Для отримання пільгової пенсії за віком неважливо, яку саме посаду обіймає пенсіонер. Надання пенсії особам, що працюють, здійснюється відповідно до послідовного регламенту, що передбачає ст. №47 Закону № 1058.

У разі, якщо після надання пенсійного забезпечення за стаж, водій працевлаштовується не за своєю минулою спеціальністю, то право на повторний перерахунок виплат з урахуванням нещодавно набутого страхового стажу (разом із минулим), він отримає тільки після досягнення повноправного пенсійного віку, що регулюється ст. 26 Закону № 1058. Ця ситуація актуальна при доцільності нового заробітку за певний період, встановлений ст. 40 Закону №1058.

Працюючий водій, що має пенсійне забезпечення за віком на умовах пільг, в праві попросити Пенсійний фонд (у вигляді заяви) про перерахунок отримуваних ним виплат через кожні 2 роки. Про це йдеться у 4-й частині ст. 42 Закону №1058.

Коли особа досягає повного пенсійного віку, що вказаний в ст. 26 Закону №1058, із отримуваних виплат за вислугу років, вона має право перейти на пенсійне забезпечення за віком. Відповідно до статті 45, зазначеного вище закону, перехід із першого типу пенсії на другий можливий із дати написання заяви, що була складена, мотивуючись документацією відносно доходу, страхового стажу та ін.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути врахована заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону № 1058 (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховано під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
48664

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
10673

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2304

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
905