Тривалість відпустки медичного реєстратора, що працює у спеціалізованому диспансері

903

Запитання

На яку тривалість відпустки мають право реєстратори медичні, які працюють у спеціалізованому диспансері?

Відповідь

Молодші спеціалісти з медичною освітою, а також молодші медичні сестри з догляду за хворими, молодші медичні сестри закладів та установ охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (далі — додаткова відпустка) тривалістю до семи календарних днів (поз. 133-134 розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі — Список).

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 29.03.2002 № 117 затвердило Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. У нього до розділу «Технічні службовці» додали професію «Реєстратор медичний».

Професія «реєстратор медичний» не входила до раніше чинної Номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників (затверджена наказом МОЗ від 23.10.1991 № 146).

Оскільки реєстраторів медичних віднесли не до вказаних вище категорій працівників, а до технічних службовців, то коли визначають їхнє право на додаткову відпустку, мають керуватися позиціями зазначеного розділу, у яких вони конкретно передбачені.

Так, право на додаткову відпустку тривалістю до семи календарних днів мають лише реєстратори медичні, зайняті в архівах у психіатричних закладах (поз. 31а, 45а розд. ХVІІ Списку). Інших реєстраторів медичних Список не передбачає. Тому права на додаткову відпустку вони не мають.

Тривалість додаткової відпустки фельдшера-лаборанта і молодшої медичної сестри лабораторії Дізнайтеся, чи мають право на щорічну додаткову відпустку працівники центру профілактики та боротьби зі СНІДом, а також яка тривалість щорічної відпустки працівників протитуберкульозних закладів.

Також неможливо у цьому випадку застосувати й п. 2 постанови Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 505/96-ВР щодо збереження тривалості раніше встановленої відпустки.

Тривалість додаткової відпустки фельдшера-лаборанта і молодшої медичної сестри лабораторії Читайте також про щорічну додаткову відпустку працівникам наркологічного диспансеру.

Зазначеним працівникам надають щорічну основну відпустку тривалістю не менш ніж 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відраховують із дня укладення трудового договору (ст. 6. Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Професійне та емоційне вигорання: 6 дієвих порад як зберегти продуктивність працівників охорони праці

Емоційне вигорання на роботі – це стан виснаження, який виникає через тривалий стрес, перевантаження та відсутність задоволення від роботи. Що таке вигорання та скільки фаз має професійне вигорання? Як підвищити продуктивність працівників? Як уникнути емоційного вигорання працівників? Відповіді на ці питання – у статті.
359

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
32619