Перелік випадків, коли потрібно попереджати Держпраці про початок будівельних робіт

368

Запитання

В яких випадках потрібно попереджати Держпраці про початок будівельних робіт?

Відповідь

З настанням літа активізуються будівельні роботи, тож керівникам підприємств будівельної галузі необхідно суворо дотримуватися «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» (далі – Вимоги).

Цими Вимогами, зокрема, розділом ІІ п. 3 встановлено таке: «Замовник або керівник будівництва зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт за формою згідно з додатком 2 до цих Мінімальних вимог:

  • якщо передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників та фізичних осіб;
  • якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів».

Нещасний випадок на виробництві Як гарно ви знаєте будівельні норми та правила? Чи зможете знайти порушення норм охорони праці під час робіт на будівельних майданчиках? За потреби перегляньте стандарти, наведені у статтях

Тож, керівникам підприємств будівельної галузі необхідно приділити особливу увагу виконанню зазначених вимог і своєчасно надавати ГУ Держпраці інформацію, передбачену Вимогами.

За інформацією Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1406

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58807

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40701