Відповідь
На кожному підприємстві мають розробляти технічне рішення та технічну схему з консервування котельні, які затверджує керівник підприємства. Ці документи визначають спосіб консервування за різних видів зупинки та тривалості простоювання.
Відповідно до прийнятих рішень складають та затверджують інструкцію з консервування обладнання зі вказівками щодо підготовчих операцій, технологією консервування та розконсервування, а також заходи безпеки під час консервування. Якщо консервування здійснюють без дренування теплової мережі, для її консервування потрібно використовувати хімічно очищену деаеровану воду (п. 6.3.89 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71; далі — Правила № 71)).
Читайте на порталі про роботи підвищеної небезпеки
Водогрійні котли та допоміжне обладнання консервують після закінчення опалювального сезону або у разі тривалого зупинення джерела теплопостачання. Консервують теплові установки як під час режимних (вивід у резерв на тривалий визначений та невизначений строк, капітальний ремонт, аварійні зупинення), так і під час тривалих зупинень (резерв, ремонт, модернізація) на строк понад шість місяців.
Вас також можуть зацікавити статті:
Способи консервування обирає спеціалізована налагоджувальна організація з огляду на місцеві умови та методичні вказівки теплопостачальної організації щодо консервування котельного обладнання.
Ви маєте це знати!
Перед початком опалювального сезону перевірте:
• справність світлової і силової електропроводок у котельні, арматури, засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії, пускової апаратури і світильників перед кожним котлом, у проходах між котлами, у машинному відділенні, перед усіма контрольно-вимірювальними приладами та у складі палива;
• наявність і стан низьковольтних (до 12 В) переносних електричних ламп на гнучкому шнурі, гасових ліхтарів на кшталт «кажан» чи переносних світильників, які працюють від акумуляторів;
• наявність протипожежного устаткування та аптечок; написів про заборону входу в котельню чи тепловий пункт стороннім; вагів чи мірної тари для зважування палива, що витрачають за зміну; а також термометрів, установлених поблизу котельні на північному боці будинку на висоті 2,5 м від поверхні землі;
• справність дверних запорів у приміщеннях котелень і теплових пунктів, де немає постійних чергових.
Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.