Консервація котельного обладнання: документальне оформлення та способи консервування

1664

Запитання

Як консервують котельне обладнання?

Відповідь

На кожному підприємстві мають розробляти технічне рішення та технічну схему з консервування котельні, які затверджує керівник підприємства. Ці документи визначають спосіб консервування за різних видів зупинки та тривалості простоювання.

Відповідно до прийнятих рішень складають та затверджують інструкцію з консервування обладнання зі вказівками щодо підготовчих операцій, технологією консервування та розконсервування, а також заходи безпеки під час консервування. Якщо консервування здійснюють без дренування теплової мережі, для її консервування потрібно використовувати хімічно очищену деаеровану воду (п. 6.3.89 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71; далі — Правила № 71)).

Водогрійні котли та допоміжне обладнання консервують після закінчення опалювального сезону або у разі тривалого зупинення джерела теплопостачання. Консервують теплові установки як під час режимних (вивід у резерв на тривалий визначений та невизначений строк, капітальний ремонт, аварійні зупинення), так і під час тривалих зупинень (резерв, ремонт, модернізація) на строк понад шість місяців.

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів Вас також можуть зацікавити статті:

Способи консервування обирає спеціалізована налагоджувальна організація з огляду на місцеві умови та методичні вказівки теплопостачальної організації щодо консервування котельного обладнання.

Ви маєте це знати!

Перед початком опалювального сезону перевірте:

• справність світлової і силової електропроводок у котельні, арматури, засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії, пускової апаратури і світильників перед кожним котлом, у проходах між котлами, у машинному відділенні, перед усіма контрольно-вимірювальними приладами та у складі палива;

• наявність і стан низьковольтних (до 12 В) переносних електричних ламп на гнучкому шнурі, гасових ліхтарів на кшталт «кажан» чи переносних світильників, які працюють від акумуляторів;

• наявність протипожежного устаткування та аптечок; написів про заборону входу в котельню чи тепловий пункт стороннім; вагів чи мірної тари для зважування палива, що витрачають за зміну; а також термометрів, установлених поблизу котельні на північному боці будинку на висоті 2,5 м від поверхні землі;

• справність дверних запорів у приміщеннях котелень і теплових пунктів, де немає постійних чергових.

  Довідник спеціаліста з охорони праці

  Статті за темою

  Усі статті за темою

  Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

  Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
  4402

  Вимоги до експлуатації вогнегасників

  Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
  14348

  Перевезення небезпечних вантажів

  Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
  11100

  Як експлуатувати газові балони

  Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
  14117

  Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

  На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
  2727