Щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день при неповному робочому дні

478

Запитання

Чи надається щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день при неповному робочому дні?

Відповідь

Законодавством України, а саме п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки», передбачено, що щорічну додаткову відпустку працівникам із ненормованим робочим днем надають тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Тривалість додаткової відпустки за результатами чергової атестації робочих місць

Джерело: https://pro-op.com.ua/search?q=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Тривалість додаткової відпустки за результатами чергової атестації робочих місць

Джерело: https://pro-op.com.ua/search?q=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Такий список професій і посад працівників з ненормованим робочим днем із зазначенням конкретної тривалості відпустки у межах семиденного терміну, тобто від одного до семи днів включно, затверджують на підприємстві як додаток до колективного договору.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Працівник хоче отримати компенсацію за додаткову відпустку за особливий характер праці. Чи можливо це?

Мінпраці України надані Рекомендації (наказ від 10.10.1997 № 7) щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці (далі — Рекомендації).

Ненормований робочий день не рекомендують застосовувати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 Рекомендацій). Ненормований робочий день можна встановлювати, насамперед, для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі. Тривалість неповного робочого дня чітко визначена (певна кількість годин на день).

На працівників із ненормованим робочим днем поширюється встановлений на підприємстві, в установі, організації режим робочого часу. У зв’язку з цим власник або уповноважений ним орган не має права систематично залучати працівників, які працюють за таким режимом, до роботи понад встановлену тривалість робочого часу (п. 4 Рекомендацій).

У разі систематичного залучення працівників до роботи понад встановлену тривалість робочого часу перепрацьвані години підлягатимуть подвійній оплаті праці як надурочні згідно зі ст. 106 Кодексу законів про працю України.

Підприємство, установа, організація самостійно в колективному договорі визначає перелік професій і посад, на яких можуть застосовувати ненормований робочий день та відповідно встановлює тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день по кожному виду робіт, професій, посад, враховуючи періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов’язків і обсяг виконаних робіт.

Якщо у зв’язку зі специфікою роботи працівник із неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому можуть встановити ненормований робочий день і відповідно щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Дізнайтесь також про те, як надається Додаткова відпустка у перший рік роботи на підприємстві

Такі розяснення надані в листі Мінсоцполітики від 10.10.2017 року № 2536/0/101-17/284. Утім, рекомендації Мінсоцполітики не реєструють у Мінюсті, а тому вони не є нормативно-правовими актами і мають рекомендаційно-інформаційний характер. На сьогодні законодавство не містить заборони застосування ненормованого робочого дня для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
29556

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
13568

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
43830