Нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу

296

Запитання

Як має здійснюватися нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за контрактом?

Відповідь

У законодавстві України міститься чітка відповідь на це питання. Зокрема, у ст. 119 Кодексу законів про працю України зазначено, що за працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації (контрактом), на особливий період зберігаються їхні робочі місця, а також посади.

Середній заробіток також зберігається і має виплачуватися на встановлених законом засадах. Зокрема, нарахування середньої заробітної плати працівникові відбувається згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100) з урахуванням виплат за 2 останні календарних місяці роботи, що передували місяцю, на який припала мобілізація.

Якщо на підприємстві відбулося підвищення тарифних ставок і посадових окладів (як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток) роботодавець зобов’язаний діяти згідно з вимогами п.10 Порядку. Ними передбачено коригування заробітної плати та інших виплат, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення на коефіцієнт їх підвищення.

Нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу Читайте також: Працевлаштування без порушень: що потрібно знати роботодавцям

При цьому постановою передбачено, що госпрозрахункові організації можуть коригувати виплати залежно від свого поточного фінансового стану та можливостей.

Нараховані мобілізованому працівнику суми мають виплачуватися у строки видачі заробітної плати.

За інформацією Держпраці у Миколаївській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24013

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2048

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7725

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28694