Вимоги до освіти особи, яка претендує на посаду «механік»

2255

Запитання

Чи може займати посаду «механік» працівник, який має середню спеціальну освіту зі спеціальності «технік-механік»?

Відповідь

Механік належить до категорії фахівців. Це працівник, який відповідає за технічний стан транспортних засобів і забезпечення технічної експлуатації транспортного парку закріпленого за ним підрозділу. Відповідно до кваліфікаційних характеристик «технік-механік» – кваліфікація молодшого фахівця.

Кваліфікаційна характеристика – це нормативний документ компетентного фахового органу, погоджений із замовником кадрів. У ньому наведені вимоги до знань, умінь та професійних якостей фахівця, необхідних для виконання завдань, які існують на ринку праці.

Дані про середню спеціальну освіту необхідно актуалізувати відповідно до законодавства. Чинне законодавство на сьогодні не передбачає такий рівень освіти.

Згідно зі ст.ст. 24, 25 Закону України «Про вищу освіту» підготовку фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здійснюють вищі навчальні заклади І та ІІ рівнів акредитації. До них, зокрема, належать технікуми, училища, коледжі.

Одназначної відповіді на питання про те, чи може займати посаду «механік» працівник, який має середню спеціальну освіту зі спеціальності «технік-механік», не існує. Це залежить від того, що прописано в посадовій інструкції, яка використовується на конкретному підприємстві. Головне, щоб працівник відповідав кваліфікаційним вимогам, які передбачені у відповідних кваліфікаційних характеристиках.

За інформацією Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надомна робота в Україні: особливості оформлення

Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як у 2024 році організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
6713

Безпечна експлуатація АЗС

Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.
25596

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
122002

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
20975