Право виконувати роботи на деревообробних верстатах
Запитання
Працівники підприємства, столяр та тесляр, оброблюють деревину. Вони проходили навчання за цими професіями у 1986-1989 роках у професійно-технічних закладах і мають дипломи про присвоєння професії. В ЄТКД 1985 року для цих професій вказано: «Выполнение всех видов работ на основных деревообрабатывающих станках», а у ДКХП — «Повинен знати навики роботи на деревообробних верстатах загального призначення». Чи мають право працівники цих професій виконувати роботи на деревообробних верстатах?
Відповідь
Працівники за професіями «столяр», «тесляр» віднесені до категорії працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме: «експлуатація технологічного і верстатного обладнання, електроустановок» (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).
Працівники за професіями «столяр», «тесляр», про яких йдеться, мають право виконувати роботи на деревообробних верстатах, якщо дотримано всі наступні вимоги:
- до роботи допускають працівників віком не молодше 18-ти років;
- працівники пройшли обов’язковий попередній (перед прийняттям на роботу) та проходити за встановленим порядком повторні медичні огляди відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05. 2005 № 246;
- працівники пройшли за встановленим порядком вступний інструктаж із питань охорони праці;
- вони пройшли первинне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці щодо безпечних методів виконання робіт на конкретних деревообробних верстатах;
- надалі ці працівники зобов’язані проходити повторно щорічне спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці…