Право виконувати роботи на деревообробних верстатах

2076

Запитання

Працівники підприємства, столяр та тесляр, оброблюють деревину. Вони проходили навчання за цими професіями у 1986-1989 роках у професійно-технічних закладах і мають дипломи про присвоєння професії. В ЄТКД 1985 року для цих професій вказано: «Выполнение всех видов работ на основных деревообрабатывающих станках», а у ДКХП — «Повинен знати навики роботи на деревообробних верстатах загального призначення». Чи мають право працівники цих професій виконувати роботи на деревообробних верстатах?

Відповідь

Працівники за професіями «столяр», «тесляр» віднесені до категорії працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме: «експлуатація технологічного і верстатного обладнання, електроустановок» (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).

Працівники за професіями «столяр», «тесляр», про яких йдеться, мають право виконувати роботи на деревообробних верстатах, якщо дотримано всі наступні вимоги:

додаток

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
26911

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
35236

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
36289

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
38038

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250284