Право виконувати роботи на деревообробних верстатах

1969

Запитання

Працівники підприємства, столяр та тесляр, оброблюють деревину. Вони проходили навчання за цими професіями у 1986-1989 роках у професійно-технічних закладах і мають дипломи про присвоєння професії. В ЄТКД 1985 року для цих професій вказано: «Выполнение всех видов работ на основных деревообрабатывающих станках», а у ДКХП — «Повинен знати навики роботи на деревообробних верстатах загального призначення». Чи мають право працівники цих професій виконувати роботи на деревообробних верстатах?

Відповідь

Працівники за професіями «столяр», «тесляр» віднесені до категорії працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме: «експлуатація технологічного і верстатного обладнання, електроустановок» (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).

Працівники за професіями «столяр», «тесляр», про яких йдеться, мають право виконувати роботи на деревообробних верстатах, якщо дотримано всі наступні вимоги:

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109133

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146838

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53160

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139739