Право виконувати роботи на деревообробних верстатах

1223

Запитання

Працівники підприємства, столяр та тесляр, оброблюють деревину. Вони проходили навчання за цими професіями у 1986-1989 роках у професійно-технічних закладах і мають дипломи про присвоєння професії. В ЄТКД 1985 року для цих професій вказано: «Выполнение всех видов работ на основных деревообрабатывающих станках», а у ДКХП — «Повинен знати навики роботи на деревообробних верстатах загального призначення». Чи мають право працівники цих професій виконувати роботи на деревообробних верстатах?

Відповідь

Працівники за професіями «столяр», «тесляр» віднесені до категорії працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме: «експлуатація технологічного і верстатного обладнання, електроустановок» (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).

Працівники за професіями «столяр», «тесляр», про яких йдеться, мають право виконувати роботи на деревообробних верстатах, якщо дотримано всі наступні вимоги:

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
79589

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4144

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11100

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
112475