Контроль за порушенням вимог Інструкції про порядок видачі документів з тимчасової непрацездатності

257

Запитання

Хто здійснює контроль за порушенням вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян?

Відповідь

Контроль та відповідальність за порушення Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція № 455), визначені в пункті 8 Інструкції № 455.

Здійснення контролю

Відповідний контроль за виконанням цієї Інструкції № 455 закладами охорони здоров’я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції:

Відповідальність

Відповідальність за стан організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності, зберігання та облік документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, несе керівник закладу охорони здоров’я.

За порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, лікарі несуть відповідальність відповідно до законодавства України.

ЛПЗ може бути позбавлений права видавати документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, у встановленому законодавством порядку, якщо буде виявлено:

  • порушення правил видачі, зберігання, обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;
  • незадовільний стан експертизи тимчасової непрацездатності.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24013

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2048

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7728

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28696