Хто проводить перевірку знань працівників з питань охорони праці?

290

Запитання

Хто проводить перевірку знань працівників з питань охорони праці?

Відповідь

Відповідно до положень пункту 3.9 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці (далі — комісія) підприємства.

Склад цієї комісії затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця.

Голова комісії

Хто очолює комісію:

  • головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов’язків яких входить організація роботи з охорони праці;
  • в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

Члени комісії

До складу комісії підприємства входять:

Додатково до складу комісії підприємства можуть залучатися:

  • страхові експерти з охорони праці відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків соціального страхування України;
  • викладачі охорони праці, які проводили навчання.

Зверніть увагу!

Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше 3-ох осіб.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
52996

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17397

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
243

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12475

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
87055