Санкції за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки

2322

Запитання

Які бувають санкції за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки та хто має право їх застосовувати?

Відповідь

Статтею 68 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки (далі – ПТБ), у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов’язані застосовувати санкції, визначені законодавством.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 № 1052, ДСНС є центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, ПТБ, діяльності аварійно-рятувальних служб.

У випадку виявлення порушення вимог законодавства у сфері ПТБ, що створює загрозу життю та здоров’ю людей, посадові особи ДСНС звертаються до адмінсуду щодо застосування заходів реагування у вигляді (у порядку, встановленому законом):

  • повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів;
  • припинення експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень;
  • зупинення випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції;
  • повного або часткового зупинення роботи систем та засобів протипожежного захисту.

Зверніть увагу!

Приписи, постанови, розпорядження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері ПТБ, щодо усунення порушень встановлених законодавством вимог з питань ПТБ можуть бути оскаржені до суду в установлений законом строк.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107925

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79464

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12168

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16792

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29444