Безпечний ШІ та права людини: Україна підписала Рамкову конвенцію

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі

Україна підписала Рамкову конвенцію про безпечний  штучний інтелект і права людини

Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект (далі — Конвенція), права людини, демократію та верховенство права. Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, надійність і безпека.

Штучний інтелект в роботі: як віднайти золоту середину

Конвенція набере чинності після того, як її ратифікує Верховна Рада. Раніше цей документ підписали 15 урядів, зокрема Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія.

Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Оскільки ШI використовуватиметься в Дії та Мрії, то важливо визначити принципи безпечного використання цієї технології. Під час формування вимог Україна орієнтується на світові та європейські стандарти.

Конвенція не поширюється на використання ШІ в обороні.

Вас зацікавить Україна підписала Рамкову конвенцію про безпечний  штучний інтелект і права людини Як використовувати штучний інтелект у системі управління охороною праці

Держава створюватиме ініціативи, які допоможуть компаніям адаптувати принципи Конвенції в розробку власних продуктів. Наприклад, Мінцифри запустить методологію HUDERIA від Ради Європи. Вона допоможе оцінювати ШI-продукти на відповідність правам людини, демократії та верховенства права.

Джерело: Мінцифри

Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про ШІ, права людини, демократію та верховенство права. Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, надійність і безпека.

Підписання Конвенції відбулося в м. Страсбург, Франція, під час Конференції EURODIG 2025, коли заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков зустрівся із заступником Генерального секретаря Ради Європи Бьорном Берге. Конвенція набере чинності після її ратифікації Верховною Радою.

«Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Скоро AI буде в Дії та Мрії, тому важливо вже визначати принципи безпечного використання цієї технології в наших продуктах. Під час формування вимог ми орієнтуємося на світові та європейські стандарти, оскільки Україна інтегрується в європейський цифровий простір», — зазначив Олександр Борняков.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14815

Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском

На які підприємства поширюється дія Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та яке обладнання підпадає під їх дію? Які вимоги до розміщення та експлуатації такого обладнання? Розповідаємо у статті.
49664

Заповнюємо Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання

У статті ви знайдете бланк та приклад заповнення декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства та дізнаєтеся про порядок подання документа до відповідного дозвільного органу.
52820

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
12253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді