Безпечний ШІ та права людини: Україна підписала Рамкову конвенцію

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі

Україна підписала Рамкову конвенцію про безпечний  штучний інтелект і права людини

Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект (далі — Конвенція), права людини, демократію та верховенство права. Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, надійність і безпека.

Штучний інтелект в роботі: як віднайти золоту середину

Конвенція набере чинності після того, як її ратифікує Верховна Рада. Раніше цей документ підписали 15 урядів, зокрема Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія.

Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Оскільки ШI використовуватиметься в Дії та Мрії, то важливо визначити принципи безпечного використання цієї технології. Під час формування вимог Україна орієнтується на світові та європейські стандарти.

Конвенція не поширюється на використання ШІ в обороні.

Вас зацікавить Україна підписала Рамкову конвенцію про безпечний  штучний інтелект і права людини Як використовувати штучний інтелект у системі управління охороною праці

Держава створюватиме ініціативи, які допоможуть компаніям адаптувати принципи Конвенції в розробку власних продуктів. Наприклад, Мінцифри запустить методологію HUDERIA від Ради Європи. Вона допоможе оцінювати ШI-продукти на відповідність правам людини, демократії та верховенства права.

Джерело: Мінцифри

Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про ШІ, права людини, демократію та верховенство права. Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, надійність і безпека.

Підписання Конвенції відбулося в м. Страсбург, Франція, під час Конференції EURODIG 2025, коли заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков зустрівся із заступником Генерального секретаря Ради Європи Бьорном Берге. Конвенція набере чинності після її ратифікації Верховною Радою.

«Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Скоро AI буде в Дії та Мрії, тому важливо вже визначати принципи безпечного використання цієї технології в наших продуктах. Під час формування вимог ми орієнтуємося на світові та європейські стандарти, оскільки Україна інтегрується в європейський цифровий простір», — зазначив Олександр Борняков.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді