Безпечний ШІ та права людини: Україна підписала Рамкову конвенцію
Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе
Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект (далі — Конвенція), права людини, демократію та верховенство права. Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, надійність і безпека.
Штучний інтелект в роботі: як віднайти золоту середину
Конвенція набере чинності після того, як її ратифікує Верховна Рада. Раніше цей документ підписали 15 урядів, зокрема Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія.
Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Оскільки ШI використовуватиметься в Дії та Мрії, то важливо визначити принципи безпечного використання цієї технології. Під час формування вимог Україна орієнтується на світові та європейські стандарти.
Конвенція не поширюється на використання ШІ в обороні.
Вас зацікавить Як використовувати штучний інтелект у системі управління охороною праці
Держава створюватиме ініціативи, які допоможуть компаніям адаптувати принципи Конвенції в розробку власних продуктів. Наприклад, Мінцифри запустить методологію HUDERIA від Ради Європи. Вона допоможе оцінювати ШI-продукти на відповідність правам людини, демократії та верховенства права.
Джерело: Мінцифри