Головний захід для запобігання нещасним випадкам через бойові дії під час виконання працівниками трудових обов’язків — це проведення інструктажів із заходів безпеки під час повітряної тривоги
В умовах воєнного стану питання безпеки працівників набуває особливої актуальності. Роботодавець не лише відповідає за створення належних умов праці, але й має дотримуватись ряду профілактичних заходів, спрямованих на уникнення або мінімізацію наслідків потенційних небезпек. Такі дії допомагають забезпечити конституційні права працівників навіть у складних умовах, коли обставини швидко змінюються.
❓ Як зберегти життя в умовах воєнних дій
Основними заходами щодо запобігання нещасним випадкам внаслідок ведення бойових дій під час виконання працівниками трудових обов’язків є:
- проведення інструктажів для працівників щодо заходів безпеки під час повітряної тривоги;
- забезпечення дієвого контролю за неухильним виконанням працівниками заходів, передбачених у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
- проведення навчання щодо надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ведення бойових дій;
- забезпечення безоплатно засобами індивідуального захисту (спеціальним одягом, взуттям тощо) за встановленими нормами (наказ Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 № 1804).
Враховуючи реальність можливих ризиків для працівників, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати певні засоби індивідуального захисту, зокрема, бронежилети, захисні каски, протигази тощо.
Реалізація цих заходів є важливим кроком для збереження життя та здоров’я працівників, а також забезпечення стабільної роботи підприємств у складних умовах.
Джерело: ПФУ
Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
Для запобігання нещасних випадків на підприємстві потрібно використовувати плакати і знаки з електробезпеки. Їх відсутність – пряме порушення вимог охорони праці. У статті ви знайдете інформацію про основні знаки електробезпеки та зможете скачати плакат, на якому вони зображені.
Вентиляції та кондиціювання повітря є важливими елементами забезпечення комфортних умов для працівників та ефективної роботи підприємства. Системи опалення будівель і споруд забезпечують не лише комфортну температуру та вологість, але й сприяють підтримці необхідного рівня якості повітря в приміщеннях. Усе про вимоги проєктування до систем опалення і внутрішнього теплопостачання – у статті.
У холодний період року, коли температура повітря знижується, обігрівачі стають незамінним елементом на багатьох підприємствах. Вони дозволяють підтримувати комфортні температурні умови для працівників, що є важливим фактором для збереження продуктивності праці та здоров'я. Однак неправильне використання обігрівачів може призвести до нещасних випадків і серйозних аварій. Усе про правила безпеки при користуванні обігрівачами, перегрів електрообігрівачів та правила гасіння електрообігрівачів – у статті.
Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.