Як знизити травмування працівників в умовах воєнного стану

Головний захід для запобігання нещасним випадкам через бойові дії під час виконання працівниками трудових обов’язків — це проведення інструктажів із заходів безпеки під час повітряної тривоги

В умовах воєнного стану питання безпеки працівників набуває особливої актуальності. Роботодавець не лише відповідає за створення належних умов праці, але й має дотримуватись ряду профілактичних заходів, спрямованих на уникнення або мінімізацію наслідків потенційних небезпек. Такі дії допомагають забезпечити конституційні права працівників навіть у складних умовах, коли обставини швидко змінюються.

Основними заходами щодо запобігання нещасним випадкам внаслідок ведення бойових дій під час виконання працівниками трудових обов’язків є:

  • проведення інструктажів для працівників щодо заходів безпеки під час повітряної тривоги;
  • забезпечення дієвого контролю за неухильним виконанням працівниками заходів, передбачених у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
  • проведення навчання щодо надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ведення бойових дій;
  • забезпечення безоплатно засобами індивідуального захисту (спеціальним одягом, взуттям тощо) за встановленими нормами (наказ Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 № 1804).
logo_download.png

Акт приймання і перевірки засобів індивідуального захисту

Скачати безплатно

Враховуючи реальність можливих ризиків для працівників, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати певні засоби індивідуального захисту, зокрема, бронежилети, захисні каски, протигази тощо.

Реалізація цих заходів є важливим кроком для збереження життя та здоров’я працівників, а також забезпечення стабільної роботи підприємств у складних умовах.

Джерело: ПФУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
136998

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
176656

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
80373

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
247166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді