Ліквідація МСЕК: першочергові кроки

РНБО та МОЗ запроваджують швидкі зміни задля нагальної оптимізації процесу

Ліквідація МСЕК: першочергові крокиПрезидент України указом від 22.10.2024 №732/2024 увів у дію рішення РНБО «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів». Документ передбачає ліквідувати медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) із 31 грудня 2024 року

За результатами засідання РНБО звільнені керівники Центральної МСЕУ МОЗ України, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та працівників МОЗ, які відповідали за координацію діяльності МСЕК.

Для того щоб нагально оптимізувати процес, заплановано запровадити швидкі зміни на центральному рівні. Центральну МСЕК МОЗ України буде ліквідовано, а її функції, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, будуть повністю передані до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювала необхідну матеріально-технічну базу. 

На регіональному рівні обласні та міжрайонні МСЕК буде ліквідовано до кінця року, а їх функції з проведення експертизи передано кластерним і надкластерним лікарням спроможної мережі медзакладів.

Переваги такого рішення — це наблизити експертизу до людини: усі необхідні спеціалісти та можливості пройти обстеження будуть доступними в одному медзакладі, де створено безбар’єрний простір. Завдяки доступу до ЕСОЗ буде забезпечена цифровізація процесів експертизи. Також експертиза матиме зрозумілі механізми фінансування, що залежатиме від навантаження на конкретну комісію. 

Така концепція змін відповідає положенням законопроєкту, нещодавно винесеному на громадське обговорення. Відповідно до рішення РНБО законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження оцінювання особи з обмеженням повсякденного функціонування, розроблений з метою  реформування системи МСЕК, має бути внесений до Верховної Ради протягом місяця

Крім цього, МОЗ спільно з правоохоронними органами створить робочі групи для перевірки обґрунтованості рішень МСЕК, зокрема щодо встановлення інвалідності посадовим особам. Якщо будуть виявлені факти необґрунтованого прийняття таких рішень, буде ініційований їх перегляд, а правоохоронні органи вживатимуть відповідних заходів.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174737

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді