У ніч із 26 на 27 жовтня стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину назад
Щороку, навесні та восени, в Україні відбувається зміна часу. Підстава — постанова КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509.
У 2024 році в останню неділю жовтня о 04:00 ми перейдемо на зимовий час. При цьому при безперервному виробництві збільшується тривалість нічної зміни на одну годину.
Робочий час: тривалість та особливості
16 липня 2024 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про обчислення часу в Україні» № 3856-ІХ (законопроєкт від 09.10.2020 № 4201; далі — Закон № 3856). Якщо Президент його підпише, то Закон № 3856 набере чинності з 01 січня 2025 року та скасує сезонне переведення годинників. Тоді з 2025 року вже не переводитимемо годинники на літній час, і на території України буде закріплений єдиний київський час. Час такої часової зони відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу — UTC+2.
Нагадаємо, на початку 2019 року Європарламент підтримав пропозицію відмовитися від практики переведення стрілок годинника. Проте країни ЄС не дійшли згоди й не прийняли спільне законодавство, яке врегулювало б припинення цієї практики. Тому Євросоюз і надалі переводиме годинники.
Джерело: КМУ, ВРУ
У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.