Міністерство пропонує взяти участь в обговоренні законопроєкту про реформування МСЕК
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) винесло на громадське обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» (далі — законопроєкт).
Окремі процедури МСЕК зазнають змін
Законопроєкт вносить зміни до 27 законів і кодексів України.
Реформування медико-соціальної експертизи (МСЕК) — один із ключових етапів змін у медичній і соціальній сфері. На думку міністерства, людина не повинна бігати за «підтвердженням» важкого діагнозу, натомість критерії для направлення на експертизу повинні бути чіткими й прозорими. Тому МОЗ пропонує змінити навіть назву: замість МСЕК буде новий процес — оцінювання повсякденного функціонування людини.
Особливу увагу розробники законопроєкту приділили цифровізації МСЕК. Використання електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) стане обов’язковим для прийняття рішень. Це слугуватиме одним з антикорупційних запобіжників, дасть змогу зробити процес більш прозорим і таким, що базується на наявних медичних даних.
Запропоновані зміни: - проводити експертизу в кластерних i надкластерних лікарнях, де на місці є всі необхідні спеціалісти й можливість проводити додаткові обстеження;
- формувати направлення на експертизу на підставі чітких критеріїв, із їх підтвердженням через ЕСОЗ; відповідно — запровадити електронне направлення для проходження експертизи;
- дозволити сімейному або лікуючому лікарю направляти на експертизу самостійно, без залучення лікарсько-консультативної комісії;
- враховувати під час прийняття рішення комісією та для визначення потреб людини дані, внесені під час реабілітації; сама комісія може направляти й на дообстеження;
- створити окремий інструментарій оцінювання потреб людини, який надалі використовуватимуть і в інших сферах;
- змінити порядок фінансування оновленої експертизи — кошти з окремої бюджетної програми будуть сплачувати НСЗУ за проведення кожного оцінювання.
|
Зміни не стосуватимуться статусу особи з інвалідністю з визначенням відповідної групи — процес встановлення інвалідності здійснюватимуть комісії паралельно з проведенням нової експертизи. Не зміняться і соціальні гарантії для осіб з інвалідністю.
Надсилати зауваження і пропозиції щодо законопроєкту у письмовому або електронному вигляді у формі порівняльної таблиці можна до 9 листопада 2024 року на адресу МОЗ:
вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601,
Директорат з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я
Телефон: (044) 253-33-31,
E-mail: [email protected]
Джерело: МОЗ
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.