Рада збільшила розмір військового збору

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

ВРУ ухвалила Закон, який збільшує податки та військовий збір

Як зміняться податки в УкраїніВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д; далі — Закон). 

Головні зміни стосуються підвищення військового збору, а також його запровадження для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування. Закон, зокрема:

— збільшує військовий збір із будь-яких доходів фізичних осіб, у тому числі із зарплати, з 1,5% до 5%;

— запроваджує військовий збір:

  • для платників єдиного податку ІІІ групи у розмірі 1% від доходу;
  • для ФОП І, ІІ та ІV груп у розмірі 10% від мінімальної зарплатні, яка нині станровить 8000 грн на місяць.

Попри те що Закон ще не вступив у силу, із 1 жовтня 2024 року військовий збір збільшиться для заробітної плати. Деякі норми Закону почнуть діяти з 1 січня 2025 року. 

Як зміняться податки в Україні Для військовослужбовців та працівників ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Нацгвардії, Держприкордонної служби, Управління держохорони, Держслужби спецзв'язку, Державної спеціальної служби транспорту ставка залишиться на рівні 1,5%.

Ці зміни діятимуть до кінця того року, у якому завершиться воєнний стан.

Поміж інших новацій Закону:

  • авансові внески з податку на прибуток підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, вдосконалять;
  • розмір податку на прибуток для фінансових установ (крім страховика) становитиме 25%;
  • податковий розрахунок сум доходу, який нарахованого/сплаченого на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску подаватимуть щомісячно тощо.

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
249978

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
101656

Як розробити План евакуації при пожежі

У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
161272

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
52780

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
245858

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді