Верховна Рада повторно ухвалила законопроєкт про захист власників земельних паїв

Верховна Рада України з врахуванням вето Президента України та запропонованих правок повторно прийняла Законопроєкт №11150

08.10.2024 Верховна Рада України з врахуванням вето Президента України та запропонованих правок повторно прийняла Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» № 11150 (далі - проєкт Закону № 11150).

Цивільний захист на підприємстві

Проаналізувавши положення проєкту Закону № 11150 після вето Президента України, можна виділити наступні ключові зміни.

Основні нововведення проєкту Закону № 11150:

  • Введення процедури адміністративного провадження у сфері земельних правовідносин. Заявки та звернення до органів державної влади чи місцевого самоврядування подаватимуться виключно в письмовій формі, а оскарження рішень — виключно в судовому порядку.
  • Визнання рішень органів державної влади чи місцевого самоврядування буде можливим лише з підстав, визначених Законом України «Про адміністративну процедуру».
  • Органи державної влади та місцевого самоврядування зможуть відкликати раніше прийняті правомірні рішення у сфері земельних правовідносин, що може призвести до правової невизначеності.
  • Мотивування адміністративних актів обов'язкове лише у випадках, коли мова йде про використання земельних ділянок, що перебувають в оренді, або розірвання договорів щодо земель державної чи комунальної власності.
  • Продовження строку оформлення прав на невитребувані, нерозподілені земельні ділянки до 2028 року.

Зазначене нововведення може створити правову невизначеність та призвести до збільшення кількості судових спорів, особливо щодо рішень, які раніше вважалися остаточними.

Проєкт Закону № 11150, попри позитивні зміни, такі як продовження строків оформлення прав на земельні ділянки, потребує доопрацювання для уникнення правових колізій.

Джерело: ligazakon.net

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174500

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113551

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді