10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров'я

Всесвітній день психічного здоров'я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня

Сьогодні, 10 жовтня, світ відзначає Всесвітній день психічного здоров’я, метою якого є підвищення обізнаності про важливість психічного благополуччя та підтримки людей з психічними розладами. Щорічно ця подія нагадує про те, що проблеми з психічним здоров'ям можуть виникнути у кожного, незалежно від віку, статі чи соціального статусу.

Всесвітній день психічного здоров'я був започаткований Всесвітньою федерацією психічного здоров'я в 1992 році. Темою цього року є "Психічне здоров'я як частина прав людини", що акцентує на рівності у доступі до послуг підтримки та важливості визнання психічного здоров’я таким самим важливим, як і фізичне.

Поради для підтримки психічного здоров’я

  1. Час собі
    Необхідно виділяти час на відпочинок, хобі, фізичну активність або медитацію. Це допомагає знизити рівень стресу та підвищує загальний рівень задоволеності життям.

  2. Важливість якісного сну
    Недосипання може негативно впливати на психічне здоров'я. Найкраще спати 7-9 годин на добу, дотримуючись регулярного режиму сну.

  3. Говорити про свої почуття
    Слід ділитися своїми переживаннями з близькими чи друзями. Підтримка оточуючих може бути важливою для подолання стресових ситуацій.

  4. Звернутись за допомогою
    Якщо є відчуття тривожності, депресії або інші ознаки порушення психічного здоров'я, не слід зволікати зі зверненням до спеціаліста. Психолог чи психотерапевт можуть надати необхідну підтримку та допомогу.

  5. Збалансоване харчування та фізична активність
    Здорове харчування та фізична активність мають значення не лише для фізичного, а й для психічного здоров'я.  

Слід пам'ятати, що   психічне здоров'я є не менш важливим, ніж фізичне, тому турбота про себе щодня – це запорука гармонійного життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21071

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44568

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8484

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1455

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді