Штампів у паспорті більше не буде, але потрібні біометричні дані
Європейський Союз змінить правила перетину кордону. Тепер замість штампів у паспорті — сканування обличчя та відбитків пальців.
У «Дії» з’явились нові документи
Із 10 листопада 2024 року на кордонах Євросоюзу запрацює нова IT-система Entry/Exit System (EES). Вона автоматично фіксуватиме в’їзд і виїзд усіх іноземців до країн Шенгенської зони. Це стосується всіх негромадян ЄС, незалежно від наявності візи чи безвізу.
EES одноразово зафіксує біометричні дані та зберігатиме їх протягом трьох років. Реєстрація проходитиме автоматично через термінали самообслуговування. У подальшому при кожному перетині кордону потрібно буде сканувати паспорт у терміналі.
Якщо людина відмовиться від біометрії, їй заборонять в’їзд на територію країн ЄС.
Євросоюз запроваджує EES для того, щоб:
- спростити перетин кордонів;
- посилити безпеку за допомогою біометричних документів;
- запобігти використанню підроблених паспортів;
- протидіяти нелегальній міграції.
Джерело: Урядовий портал
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.