Документ покликаний реалізовувати положення євроінтеграційного Закону про управління відходами та забезпечувати екологічну безпеку
Кабмін постановою від 17 вересня 2024 № 1067 затвердив Порядок надання письмової згоди (повідомлення) на транскордонне перевезення небезпечних відходів та висновку на транскордонне перевезення відходів (далі — Порядок № 1067).
Нормативні вимоги до перевезення небезпечного вантажу
Документ покликаний реалізувати положення євроінтеграційного Закону «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX та забезпечити екологічну безпеку під час транскордонних перевезень відходів.
Дія Порядку № 1067 поширюється на суб’єктів господарювання у сфері управління відходами, що планують перевозити:
- небезпечні відходи;
- побутові відходи;
- залишки спалювання побутових відходів;
- відходи пластику та його сумішей. Виняток — пластикові відходи, перевезення яких здійснюють на підставі висновку; їх перелік визначає додаток 3 до Порядку № 1067.
Порядок № 1067:
- запроваджує уніфікований порядок надання письмової згоди (повідомлення) на перевезення небезпечних відходів і висновку на транскордонне перевезення відходів;
- встановлює форми документів про транскордонне перевезення відходів;
- визначає перелік пластикових відходів, транскордонне перевезення яких здійснюється на підставі висновку;
- скасовує низку нормативних актів. Зокрема, визнає такими, що втратили чинність, постанови КМУ від 13.07.2000 № 1120 та від 12.01.2022 № 9.
Порядок № 1067 набере чинності з дня його опублікування.
Джерело: Міндовкілля
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.