Забруднене повітря в більшості областей: в чому причина та як вберегтися

Сьогодні низка міст України опинилася під щільним шаром їдкого смогу. Київ тимчасово очолив світовий антирейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям. Проблема також торкнулася Конотопа, Луцька та Харкова.

За даними швейцарської компанії IQAir, Київ тимчасово очолив світовий антирейтинг за рівнем забруднення повітря. У КМДА повідомили про збільшення концентрації пилу в місті, а на Київщині горять торф'яники. Якість повітря поступово покращується, проте мешканців закликають дотримуватися рекомендацій до повного стабілізування ситуації.


🔥 Час згорає: встигніть отримати ваш ексклюзивний подарунок

gift_logo.gif
Акт приймання і перевірки засобів індивідуального захисту

Скачати безплатно


Восени спостерігається зростання забрудненості атмосферного повітря через температурні коливання. Тепле повітря та вологість сприяють утворенню туману, а шкідливі речовини з різних джерел викидів практично не розсіюються.

Як вберегти себе від забрудненого повітря: поради

  • Залишайтеся вдома: Уникайте виходити на вулицю, особливо в години пікового рівня забруднення. Якщо можливо, залишайте вікна та двері закритими.

  • Вентиляція приміщень: Якщо потрібно провітрити приміщення, зробіть це в ранкові години або після дощу, коли рівень забруднення нижчий.

  • Використовуйте засоби індивідуального захисту: На вулиці носіть респіратори або маски класу N95 чи FFP2, які ефективно затримують дрібні частинки пилу та шкідливі речовини.

  • Зволожуйте повітря: Використовуйте зволожувачі повітря, щоб зменшити сухість і подразнення дихальних шляхів.

  • Обмежуйте фізичні навантаження: Уникайте інтенсивної фізичної активності на відкритому повітрі, оскільки під час активного дихання більше забрудненого повітря потрапляє у легені.

  • Пийте багато води: Це допоможе організму легше виводити токсини та підтримувати здоров'я дихальних шляхів.

  • Відстежуйте якість повітря: Регулярно перевіряйте рівень забруднення за допомогою спеціальних додатків або сайтів, таких як IQAir, щоб знати, коли повітря є найбільш небезпечним.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкції з експлуатації засобів індивідуального захисту

Тема правильного вибору і експлуатації засобів індивідуального захисту є неабияк актуальною. Пропонуємо вам ознайомитися зі зразками інструкцій з експлуатації найпопулярніших засобів індивідуального захисту: респіратора, протигаза, марлевої пов’язки та ін.
30427

Спецодяг для кухарів

Кухаря забезпечують спецодягом, спецвзуттям та іншими санітарними засобами. Існують певні вимоги щодо розміру, матеріалів, крою такого одягу та особливостей його використання. Детальніше про спецодяг для кухарів – у статті.
26302

Засоби індивідуального захисту органів дихання

Засоби індивідуального захисту органів дихання захищають працівників від несприятливого впливу зовнішнього середовища. На які види поділяються ЗІЗ органів дихання, хто має ними забезпечувати, в яких ситуаціях їх потрібно використовувати – про все це і не тільки у статті.
41297

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
38936

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
72043

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді