Окремі процедури медико-соціальної експертизи змінять

Законопроєкт пройшов перше читання

Окремі процедури медико-соціальної експертизи змінятьВерховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 11225 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи».

Як встановлюють професійне захворювання, непрацездатність, інвалідність

Мета законопроєкту — внести зміни до окремих процедур проходження медико-соціальної експертизи (далі — МСЕК).

Зокрема, зміни до законів «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» передбачають виключити обов’язок особи проходити медогляд у МСЕК і передбачити її право визначати форму своєї участі в засіданні МСЕК — особисто чи дистанційно.

Законопроєкт пропонує у Законі України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»:

  • встановити обов’язок МСЕК взаємодіяти з мультидисциплінарною реабілітаційною командою;
  • приймати своєчасно рішення щодо підтвердження стійкого обмеження життєдіяльності та встановлення статусу «особа з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю».

Зміни також передбачають внести до централізованого банку даних із проблем інвалідності та до Електронної системи охорони здоров’я інформацію про повнолітніх осіб, які пройшли МСЕК, а саме:

  • відомості акта огляду та протоколу засідання комісії;
  • рішення комісії;
  • індивідуальну програму реабілітації.

Ці дані є важливими складовими цифровізації маршруту пацієнта.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
13363

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22108

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57191

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
95

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді