«Транспортний безвіз» триває, але вимоги оновили

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Завершено перехідний період угоди

kpp_kordon_transp.jpg

Україна та Європейський Союз продовжили дію «транспортного безвізу». Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС (далі — Угода) діятиме до червня 2025 року із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року.

Документи, які набирають чинності в липні

Перехідний період оновленої Угоди завершився. Із 11 липня 2024 року всі українські та іноземні перевізники, які виконують вантажні перевезення у рамках «транспортного безвізу», повинні обов'язково дотримувати оновлених правил, зокрема:

 Усі водії повинні будуть мати підтверджувальні документи:

  • Ліцензія на перевезення у паперовому вигляді
    • Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
  • Документи на вантаж для порожнього транспорту
    • Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема,  ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.
  • Документи для підтвердження типу перевезення
    • Під час рейсу у водія повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
  • Документи для повернення порожньої вантажівки
    • При поверненні до України порожнім необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

Усі вантажівки повинні бути спеціально промарковані.

На лобовому склі автівки повинна міститися наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд, колір та розмір затверджені Угодою.

Джерело: Мінінфраструктури

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44743

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21905

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77423

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді