«Транспортний безвіз» триває, але вимоги оновили

Завершено перехідний період угоди

kpp_kordon_transp.jpg

Україна та Європейський Союз продовжили дію «транспортного безвізу». Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС (далі — Угода) діятиме до червня 2025 року із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року.

Документи, які набирають чинності в липні

Перехідний період оновленої Угоди завершився. Із 11 липня 2024 року всі українські та іноземні перевізники, які виконують вантажні перевезення у рамках «транспортного безвізу», повинні обов'язково дотримувати оновлених правил, зокрема:

 Усі водії повинні будуть мати підтверджувальні документи:

  • Ліцензія на перевезення у паперовому вигляді
    • Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
  • Документи на вантаж для порожнього транспорту
    • Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема,  ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.
  • Документи для підтвердження типу перевезення
    • Під час рейсу у водія повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
  • Документи для повернення порожньої вантажівки
    • При поверненні до України порожнім необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

Усі вантажівки повинні бути спеціально промарковані.

На лобовому склі автівки повинна міститися наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд, колір та розмір затверджені Угодою.

Джерело: Мінінфраструктури

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36591

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9201

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
15283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді