«Транспортний безвіз» триває, але вимоги оновили

Завершено перехідний період угоди

kpp_kordon_transp.jpg

Україна та Європейський Союз продовжили дію «транспортного безвізу». Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС (далі — Угода) діятиме до червня 2025 року із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року.

Документи, які набирають чинності в липні

Перехідний період оновленої Угоди завершився. Із 11 липня 2024 року всі українські та іноземні перевізники, які виконують вантажні перевезення у рамках «транспортного безвізу», повинні обов'язково дотримувати оновлених правил, зокрема:

 Усі водії повинні будуть мати підтверджувальні документи:

  • Ліцензія на перевезення у паперовому вигляді
    • Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
  • Документи на вантаж для порожнього транспорту
    • Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема,  ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.
  • Документи для підтвердження типу перевезення
    • Під час рейсу у водія повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
  • Документи для повернення порожньої вантажівки
    • При поверненні до України порожнім необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

Усі вантажівки повинні бути спеціально промарковані.

На лобовому склі автівки повинна міститися наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд, колір та розмір затверджені Угодою.

Джерело: Мінінфраструктури

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
77

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234146

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70411

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді