Законодавство передбачає термін дії для галузевих стандартів

Документи, які набирають чинності в липні 2024 року
Закон України «Про стандартизацію» визначає субʼєкти стандартизації двох рівнів:
- національні стандарти;
- стандарти підприємства.
Господарський кодекс України (ст. 15 ч. 2) передбачає, що застосування стандартів чи їх окремих положень є обов'язковим для:
- суб'єктів господарювання (якщо обов’язковість їх застосування встановлюють нормативно-правові акти);
- учасників угоди (контракту) щодо розроблення, виготовлення чи постачання продукції (за наявності посилання на певні стандарти в самій угоді);
- виробників чи постачальників продукції (якщо вони склали декларацію про відповідність продукції певним стандартам чи застосували відповідні позначення у маркуванні).
Зауважте: якщо обов'язковий стандарт містить посилання на інші стандарти, то їхніх положень також слід дотримуватися.
Законодавство також передбачає, що галузеві нормативні документи — стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті раніше, а також галузеві стандарти (ОСТ) та прирівняні до них інші нормативні документи колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, галузеві стандарти України будуть чинними до 2030 року.
Джерело: Будстандарт
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.