Виготовлення номерних знаків на авто: діє новий порядок

Які документи потрібно зібрати, щоб почати діяльність?

Виготовлення номерних знаків на авто: діє новий порядок

28 січня 2024 року набув чинності Порядок виготовлення та обліку номерних знаків для транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, затверджений постановою КМУ
від 25.07.2023 № 774 (далі — Порядок).

Транспортні засоби на підприємстві: як організувати безпечну роботу

Порядок визначає процедуру провадження суб’єктами господарювання, а також їхніми філіями чи відокремленими підрозділами діяльності з виготовлення, видачі та обліку номерних знаків для транспортних засобів (далі — номерні знаки).

Номерні знаки, що виготовляють суб’єкти господарювання, повинні відповідати зразкам і вимогам, установленим МВС (п. 4 Порядку).

Перелік суб’єктів господарювання, які виготовляють номерні знаки (далі — перелік), веде Головний сервісний центр МВС (далі — Головний сервісний центр). Філія чи відокремлений підрозділ суб’єкта господарювання, які виготовляють та/або видають номерні знаки, входять до переліку під окремим номером.

Суб’єкти господарювання ведуть облік виготовлених і виданих номерних знаків із використанням засобів Єдиного державного реєстру ТЗ (далі — електронний реєстр). Після видачі номерного знака відповідальна особа суб’єкта господарювання невідкладно вносить цю інформацію до електронного реєстру.

Виготовлення номерних знаків на авто: діє новий порядокЯк вести Журнал реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів

Перелік суб’єктів господарювання, адреса місцезнаходження приміщень, у яких виготовляють та/або видають номерні знаки, розміщується на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру.

Якщо суб’єкт господарювання має намір виготовляти номерні знаки, він надсилає на адресу Головного сервісного центру повідомлення за формою згідно з додатком 1 до Порядку.
До повідомлення слід додати засвідчені підписом керівника або уповноваженої особи суб’єкта господарювання (фізичної особи — підприємця):

  1. копію документа, що підтверджує право власності/користування приміщеннями або земельними ділянками, на яких розташовані такі приміщення, у яких здійснюватиметься виготовлення та/або видача номерних знаків;
  2. копії документів про відповідність робочого місця вимогам законодавства, зокрема у сфері технічного захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах;
  3. кольорові фотографії виготовлених суб’єктом господарювання зразків номерних знаків;
  4. копію розпорядчого документа про призначення відповідальної особи — за необхідності
    (п. 7 Порядку).

Якщо документи відповідають встановленим вимогам, Головний сервісний центр:

  • протягом п’яти робочих днів із дати їх надходження надсилає суб’єкту господарювання інформацію про його включення до переліку та зазначає його порядковий номер;
  • формує засобами електронного реєстру персональний логін і пароль доступу до електронного реєстру, які надсилає до регіонального сервісного центру за місцезнаходженням приміщення суб’єкта господарювання, у якому здійснюватиметься виготовлення та/або видача номерних знаків.

Відповідальна особа суб’єкта господарювання отримує персональний логін і пароль доступу до електронного реєстру в регіональному сервісному центрі Головного сервісного центру. Отримання персонального логіна і пароля доступу оформляється актом приймання-передачі згідно з додатком 2 до Порядку.

Виготовлення номерних знаків на авто: діє новий порядокЗаходи пожежної безпеки при зберіганні транспортних засобів

Суб’єкт господарювання, який має намір припинити діяльність із виготовлення номерних знаків, надсилає до Головного сервісного центру лист про такий намір, складений у довільній формі. Інформація про те, що суб’єкт господарювання припинив таку діяльність, розміщується на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113802

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8602

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді