Перевірка типу машини на відповідність Техрегламенту: що слід робити?

Підкажемо, як отримати сертифікат про перевірку

image82

Кабмін узгодив Техрегламент безпеки машин із нормами ЄС

Перевірка типу машин —  це процедура оцінки відповідності, за допомогою якої підтверджують і засвідчують, що репрезентативна модель машин відповідає вимогам Технічного регламенту. Таку процедуру проводить призначений орган з оцінки відповідності.

Перелік категорій машин, до яких повинна застосовуватись одна з процедур оцінки відповідності, наведено у додатку 4 до технічного регламенту безпеки машин.

Виробник (або його уповноважений представник) має підготувати технічний файл та звернутись до обраного ним призначеного органу, подавши заявку на перевірку. У документі слід вказати: 

  • повне найменування і місцеперебування виробника (за потреби вказують дані щодо представника);
  • підтвердження, до іншого призначеного органу не подавали заявку (письмово);
  • технічний файл.

Призначеному органу потрібно надати зразок типу (за вимогою органу, коли це передбачено програмою випробувань, можливе надання додаткових зразків).

Місце проведення перевірок, вимірювань і випробувань погоджують із заявником. Призначений орган проводить експертизу технічного файлу і визначає, чи були елементи розроблені згідно з вимогами національних стандартів. 

  • якщо національні стандарти застосовували — проводять перевірку на підтвердження цього;
  • якщо національні стандарти застосовували — проводять перевірку на відповідність вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я Технічного регламенту безпеки машин.

Якщо усі випробування пройшли успішно, видається сертифікат перевірки типу. У ньому вказують інформацію про:

  • виробника (та представника);
  • ідентифікацію схваленого типу;
  • результати проведених досліджень;
  • умови видачі документа.

Копію сертифіката зберігають 15 років разом з іншою необхідною документацією. Перегляд чинності сертифіката запитують у призначеного органу що п’ять років.

Якщо чинність сертифіката не поновлено, виробник має зупинити введення машин в обіг. 

Водночас призначений орган має постійно повідомляти виробника про будь-які значні зміни, які можуть вплинути на чинність такого сертифіката. 

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
23

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10548

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32695

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді