Перевірка типу машини на відповідність Техрегламенту: що слід робити?

Підкажемо, як отримати сертифікат про перевірку

image43

Кабмін узгодив Техрегламент безпеки машин із нормами ЄС

Перевірка типу машин —  це процедура оцінки відповідності, за допомогою якої підтверджують і засвідчують, що репрезентативна модель машин відповідає вимогам Технічного регламенту. Таку процедуру проводить призначений орган з оцінки відповідності.

Перелік категорій машин, до яких повинна застосовуватись одна з процедур оцінки відповідності, наведено у додатку 4 до технічного регламенту безпеки машин.

Виробник (або його уповноважений представник) має підготувати технічний файл та звернутись до обраного ним призначеного органу, подавши заявку на перевірку. У документі слід вказати: 

  • повне найменування і місцеперебування виробника (за потреби вказують дані щодо представника);
  • підтвердження, до іншого призначеного органу не подавали заявку (письмово);
  • технічний файл.

Призначеному органу потрібно надати зразок типу (за вимогою органу, коли це передбачено програмою випробувань, можливе надання додаткових зразків).

Місце проведення перевірок, вимірювань і випробувань погоджують із заявником. Призначений орган проводить експертизу технічного файлу і визначає, чи були елементи розроблені згідно з вимогами національних стандартів. 

  • якщо національні стандарти застосовували — проводять перевірку на підтвердження цього;
  • якщо національні стандарти застосовували — проводять перевірку на відповідність вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я Технічного регламенту безпеки машин.

Якщо усі випробування пройшли успішно, видається сертифікат перевірки типу. У ньому вказують інформацію про:

  • виробника (та представника);
  • ідентифікацію схваленого типу;
  • результати проведених досліджень;
  • умови видачі документа.

Копію сертифіката зберігають 15 років разом з іншою необхідною документацією. Перегляд чинності сертифіката запитують у призначеного органу що п’ять років.

Якщо чинність сертифіката не поновлено, виробник має зупинити введення машин в обіг. 

Водночас призначений орган має постійно повідомляти виробника про будь-які значні зміни, які можуть вплинути на чинність такого сертифіката. 

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113515

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2873

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді