Раціональне споживання: використання відходів промисловості

Кабмін ухвалив рішення віднести промислові відходи до побічних продуктів

image49

Як розробити інструкції з охорони праці на підприємстві

Кабмін постановою від 17.11.2023 № 1214 затвердив Порядок та Критерії віднесення до побічних продуктів речовин і предметів, які утворюються в процесі виробництва та вважаються відходами. Відтепер такі залишки отримуватимуть друге життя.

Це ще один крок для реалізації реформи управління відходами в Україні. Її Уряд втілює за європейськими стандартами, відповідно до статті 5 Директиви «Про відходи та скасування деяких Директив» від 19.11.2008 № 2008/98/ЄС і на виконання вимог Закону України «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX (далі — Закон № 2320).

signs.pngЗразок інструкції про заходи пожежної безпеки на полігоні твердих побутових відходів

Україна бере за основу досвід та найкращі практики європейських країн щодо раціонального використання ресурсів. Не викинути, а використати повторно — саме так держава будуватиме модель циркулярної економіки.

Ключові положення:

1. Речовини та предмети, що утворюються під час виробництва основної продукції та придатні для використання як сировина чи готова продукція, розглядатимуться не як відходи, а як побічні продукти.

Побічні продукти — речовини, предмети, що утворюються при виробництві основної продукції і не є метою даного виробництва, але придатні як сировина в іншому виробництві чи для використання як готова продукція за сукупності умов:
► визначено подальше використання речовини або предмета;

► речовина, предмет:

можуть бути використані в тому вигляді, у якому вони утворилися, без подальшого оброблення, крім нормальної виробничої практики, передбаченої галузевими стандартами;
утворюються як невід’ємна складова виробничого процесу;
відповідають всім встановленим вимогам до продукції, а також вимогам щодо захисту здоров’я людей і охорони навколишнього природного середовища, їх використання не становить небезпеки для здоров’я людей та навколишнього природного середовища.

Стаття 9 Закону № 2320
2. Виробник самостійно вирішуватиме, чи відносити залишки до побічних продуктів. Він має:
  • внести відповідні дані до Інформаційної системи управління відходами;
  • пройти тест на відповідність залишків усім встановленим критеріям до побічних продуктів;
  • запровадити систему управління якістю, яка повинна відповідати національним стандартам та бути сертифікованою;
  • звітувати щоквартально про віднесення виробничих залишків до побічних продуктів.
Постанова набере чинності з дня її опублікування та розпочне діяти через шість місяців з дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22582

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234179

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді