Електрогенератор: встановлюємо та заправляємо безпечно

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Держпраці закликала уникати порушень

image68

Генератори на підприємстві: які вибрати та як безпечно експлуатувати

В осінньо-зимовий період генератори електроенергії використовуються значно частіше, тож підприємствам варто перевірити, щоб така експлуатація відбувалася без порушень.

Державна служба України з питань праці закликала суб'єктів господарювання завжди слідувати інструкції підприємства-виробника. Насамперед це стосується розташування генераторів:

  • пересувні — на сухому, рівному, очищеному від сміття та пально-мастильних матеріалів майданчику (радіатор має бути обернений назустріч природному потоку повітря). 
  • стаціонарний — у спеціалізованому приміщенні з вентиляцією та засобами пожежогасіння.

Обтиральні матеріали, просочені пальним і мастилом, потрібно зберігати окремо — для цього слід використовувати металевий ящик з кришкою. Якщо такі речовини проллються на підлогу, їх потрібно негайно прибрати.

Електрогенератор заправляють, коли двигун не працює та перебуває в охолодженому стані: після повної зупинки або ж перед початком роботи (стосується як пального, так і мастила з охолоджувальною рідиною). Важливо, що під час заповнення баків слід використовувати або природне денне освітлення, або ж лампи безпечно конструкції.

Якщо запуск двигуна супроводжується стороннім шумом, потрібно негайно зупинити двигун та з’ясувати причин цього явища і усунути виявлені дефекти.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112672

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108827

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2946

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді