Електрогенератор: встановлюємо та заправляємо безпечно

Держпраці закликала уникати порушень

image87

Генератори на підприємстві: які вибрати та як безпечно експлуатувати

В осінньо-зимовий період генератори електроенергії використовуються значно частіше, тож підприємствам варто перевірити, щоб така експлуатація відбувалася без порушень.

Державна служба України з питань праці закликала суб'єктів господарювання завжди слідувати інструкції підприємства-виробника. Насамперед це стосується розташування генераторів:

  • пересувні — на сухому, рівному, очищеному від сміття та пально-мастильних матеріалів майданчику (радіатор має бути обернений назустріч природному потоку повітря). 
  • стаціонарний — у спеціалізованому приміщенні з вентиляцією та засобами пожежогасіння.

Обтиральні матеріали, просочені пальним і мастилом, потрібно зберігати окремо — для цього слід використовувати металевий ящик з кришкою. Якщо такі речовини проллються на підлогу, їх потрібно негайно прибрати.

Електрогенератор заправляють, коли двигун не працює та перебуває в охолодженому стані: після повної зупинки або ж перед початком роботи (стосується як пального, так і мастила з охолоджувальною рідиною). Важливо, що під час заповнення баків слід використовувати або природне денне освітлення, або ж лампи безпечно конструкції.

Якщо запуск двигуна супроводжується стороннім шумом, потрібно негайно зупинити двигун та з’ясувати причин цього явища і усунути виявлені дефекти.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2154

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13775

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
69857

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91790

Зразок наказу про простій через спеку

Дотримати вимог законодавства з безпеки праці під час спеки допоможе наказ про простій через спеку. Скачайте зразок такого наказу, розроблений експертом.
1124

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді