Електрогенератор: встановлюємо та заправляємо безпечно

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Держпраці закликала уникати порушень

image56

Генератори на підприємстві: які вибрати та як безпечно експлуатувати

В осінньо-зимовий період генератори електроенергії використовуються значно частіше, тож підприємствам варто перевірити, щоб така експлуатація відбувалася без порушень.

Державна служба України з питань праці закликала суб'єктів господарювання завжди слідувати інструкції підприємства-виробника. Насамперед це стосується розташування генераторів:

  • пересувні — на сухому, рівному, очищеному від сміття та пально-мастильних матеріалів майданчику (радіатор має бути обернений назустріч природному потоку повітря). 
  • стаціонарний — у спеціалізованому приміщенні з вентиляцією та засобами пожежогасіння.

Обтиральні матеріали, просочені пальним і мастилом, потрібно зберігати окремо — для цього слід використовувати металевий ящик з кришкою. Якщо такі речовини проллються на підлогу, їх потрібно негайно прибрати.

Електрогенератор заправляють, коли двигун не працює та перебуває в охолодженому стані: після повної зупинки або ж перед початком роботи (стосується як пального, так і мастила з охолоджувальною рідиною). Важливо, що під час заповнення баків слід використовувати або природне денне освітлення, або ж лампи безпечно конструкції.

Якщо запуск двигуна супроводжується стороннім шумом, потрібно негайно зупинити двигун та з’ясувати причин цього явища і усунути виявлені дефекти.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
941

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді