Електрогенератор: встановлюємо та заправляємо безпечно

Держпраці закликала уникати порушень

image87

Генератори на підприємстві: які вибрати та як безпечно експлуатувати

В осінньо-зимовий період генератори електроенергії використовуються значно частіше, тож підприємствам варто перевірити, щоб така експлуатація відбувалася без порушень.

Державна служба України з питань праці закликала суб'єктів господарювання завжди слідувати інструкції підприємства-виробника. Насамперед це стосується розташування генераторів:

  • пересувні — на сухому, рівному, очищеному від сміття та пально-мастильних матеріалів майданчику (радіатор має бути обернений назустріч природному потоку повітря). 
  • стаціонарний — у спеціалізованому приміщенні з вентиляцією та засобами пожежогасіння.

Обтиральні матеріали, просочені пальним і мастилом, потрібно зберігати окремо — для цього слід використовувати металевий ящик з кришкою. Якщо такі речовини проллються на підлогу, їх потрібно негайно прибрати.

Електрогенератор заправляють, коли двигун не працює та перебуває в охолодженому стані: після повної зупинки або ж перед початком роботи (стосується як пального, так і мастила з охолоджувальною рідиною). Важливо, що під час заповнення баків слід використовувати або природне денне освітлення, або ж лампи безпечно конструкції.

Якщо запуск двигуна супроводжується стороннім шумом, потрібно негайно зупинити двигун та з’ясувати причин цього явища і усунути виявлені дефекти.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1472

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59211

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40935