Механізм відновлення для зруйнованих виробництв

Проєкт розробило Мінекономіки

image96

Що робити, якщо відсутня декларація про відповідність машини українською мовою

Міністерство економіки працює над тим, як відновити втрачений промисловий потенціал України та впровадити механізми відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною.

Один із таких механізмів — допомога підприємствам у вигляді обладнання. Національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. 

Мінекономіки пропонує варіант реалізації механізму відновлення. Приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні — до центральних органів виконавчої влади. Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Міністерство розробить механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності.

Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

Мінекономіки на основі обговорень і пропозицій за участі міністерств, обласних державних (військових) адміністрацій, Федерації роботодавців України:

  • розробить дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю;
  • напрацює необхідні для запуску механізму проєкти рішень.

Джерело: Мінекономіки

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1478

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59212

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40936