Механізм відновлення для зруйнованих виробництв

Проєкт розробило Мінекономіки

image77

Що робити, якщо відсутня декларація про відповідність машини українською мовою

Міністерство економіки працює над тим, як відновити втрачений промисловий потенціал України та впровадити механізми відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною.

Один із таких механізмів — допомога підприємствам у вигляді обладнання. Національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. 

Мінекономіки пропонує варіант реалізації механізму відновлення. Приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні — до центральних органів виконавчої влади. Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Міністерство розробить механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності.

Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

Мінекономіки на основі обговорень і пропозицій за участі міністерств, обласних державних (військових) адміністрацій, Федерації роботодавців України:

  • розробить дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю;
  • напрацює необхідні для запуску механізму проєкти рішень.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108361

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді