Механізм відновлення для зруйнованих виробництв

Проєкт розробило Мінекономіки

image45

Що робити, якщо відсутня декларація про відповідність машини українською мовою

Міністерство економіки працює над тим, як відновити втрачений промисловий потенціал України та впровадити механізми відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною.

Один із таких механізмів — допомога підприємствам у вигляді обладнання. Національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. 

Мінекономіки пропонує варіант реалізації механізму відновлення. Приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні — до центральних органів виконавчої влади. Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Міністерство розробить механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності.

Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

Мінекономіки на основі обговорень і пропозицій за участі міністерств, обласних державних (військових) адміністрацій, Федерації роботодавців України:

  • розробить дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю;
  • напрацює необхідні для запуску механізму проєкти рішень.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21284

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14320

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді