Нещасний випадок: кого повідомити та що буде за приховування?

Законодавство передбачає кілька видів відповідальності

image29

Робота на відкритих територіях узимку: як убезпечити працівників

Закон України «Про охорону праці» (ст. 22) передбачає, що роботодавець має організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій.

Сповістити керівника про нещасний випадок може і сам потерпілий, і члени його родини чи керівник робіт. Також інформацію може надіслати заклад охорони здоров’я.

У разі настання нещасного випадку роботодавцеві необхідно впродовж доби, використовуючи засоби зв'язку, повідомити про це:

  • територіальний орган Держпраці;
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • керівника підприємства, на території якого стався нещасний випадок (якщо потерпілий — працівник іншого підприємства);
  • керівника первинної організації профспілки, незалежно від того, чи є її членом потерпілий (якщо на підприємстві декілька профспілок, повідомляють ту, до якої входить працівник);
  • уповноважену особу з питань охорони праці (якщо профспілки немає);
  • уповноважений орган чи наглядову раду;
  • ДСНС (якщо нещасний випадок стався внаслідок пожежі).

Повідомлення на папері слід подати не пізніше, ніж наступного робочого дня. 

У разі приховування нещасного випадку роботодавець порушує конституційні права працівників. За такі дії передбачена відповідальність:

  • дисциплінарна;
  • адміністративна;
  • матеріальна;
  • кримінальна.

Потерпілі можуть підтримати приховування нещасного випадку, щоб уникнути проблем з керівництвом або колегами. Втім, це не лише позбавляє потерпілих належної допомоги, а й робить їх співучасниками. 

Держпраці закликала і працівників, і роботодавців негайно повідомляти про нещасні випадки. Керівникам же радять створити на підприємстві такі умови, за яких працівники не матимуть остраху повідомити про травми чи інші проблеми.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить в обов'язки комісії з розслідування нещасного випадку

Для розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, за наказом роботодавця на підприємстві утворюється комісія з розслідування нещасного випадку. Детальніше про склад комісії, її обов’язки і повноваження та про особливості створення комісії під час війни дізнайтеся зі статті.
46965

Інструкція з надання домедичної допомоги

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, саме від ваших дій залежатиме життя та здоров’я потерпілого. Як правильно діяти в критичній ситуації, підкаже Інструкція з надання домедичної допомоги. Скачайте зразок інструкції, розроблений експертом.
183624

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
8608

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
80681

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
63863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді