Розпочався сезон ГРВІ та COVID-19: профзахворювання медиків

Що робити, якщо лікар на роботі заразився коронавірусом?

image82

Втратили чинність нормативні документи у зв’язку зі скасуванням карантину

Державна служба України з питань праці нагадала, що COVID-19 входить до переліку професійних захворювань медичних та інших працівників, безпосередньо зайнятих у ліквідації епідемії. А в холодну пору року, коли відбувається зростання захворюваності, працівники закладів охорони здоров’я мають підвищений ризик інфікування на роботі.

Відповідно, усі підтверджені випадки інфікування медичного персоналу на COVID-19 потрібно розслідувати як випадки гострого професійного захворювання.

Важливо, що діагноз встановлює лікар у тому закладі охорони здоров’я, до якого звернувся хворий медичний працівник, і саме цей заклад має надати екстрене повідомлення про звернення потерпілого від професійного захворювання. Повідомлення подають негайно, використовуючи різні засоби зв'язку, і впродовж доби — у паперовому вигляді. Надати інформацію потрібно до:

  • підприємства, де працює потерпілий;
  • територіального органу Держпраці;
  • територіального органу Пенсійного фонду.

Якщо це можливо, потрібно додати висновок про ступінь тяжкості.

Роботодавцеві ж слід наказом створити комісію з розслідування гострих професійних захворювань. Це потрібно зробити наступного ж дня після одержання повідомлення. 

За результатами розслідування складають акт з зазначенням причин та обставин виникнення професійного захворювання, а також з переліком заходів для запобігання подальшого виникнення професійних захворювань.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19854

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47600

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді