Втратили чинність нормативні документи у зв’язку зі скасуванням карантину
Державна служба України з питань праці нагадала, що COVID-19 входить до переліку професійних захворювань медичних та інших працівників, безпосередньо зайнятих у ліквідації епідемії. А в холодну пору року, коли відбувається зростання захворюваності, працівники закладів охорони здоров’я мають підвищений ризик інфікування на роботі.
Відповідно, усі підтверджені випадки інфікування медичного персоналу на COVID-19 потрібно розслідувати як випадки гострого професійного захворювання.
Важливо, що діагноз встановлює лікар у тому закладі охорони здоров’я, до якого звернувся хворий медичний працівник, і саме цей заклад має надати екстрене повідомлення про звернення потерпілого від професійного захворювання. Повідомлення подають негайно, використовуючи різні засоби зв'язку, і впродовж доби — у паперовому вигляді. Надати інформацію потрібно до:
- підприємства, де працює потерпілий;
- територіального органу Держпраці;
- територіального органу Пенсійного фонду.
Якщо це можливо, потрібно додати висновок про ступінь тяжкості.
Роботодавцеві ж слід наказом створити комісію з розслідування гострих професійних захворювань. Це потрібно зробити наступного ж дня після одержання повідомлення.
За результатами розслідування складають акт з зазначенням причин та обставин виникнення професійного захворювання, а також з переліком заходів для запобігання подальшого виникнення професійних захворювань.
Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці