Розслідування нещасних випадків по-новому: ключові моменти

Зміни запроваджені для адаптації до умов воєнного стану

image57

Нещасні випадки під час війни: як розслідувати за новою процедурою

Державна служба України з питань праці надала роз'яснення щодо оновленого Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (зміни до нього Кабмін вніс постановою № 59 від 20.01.23)

Головною метою змін була адаптація до умов воєнного або надзвичайного стану. 

Так, у Держпраці виокремили такі оновлення:

  • відмова від проведення досліджень для визначення наявності алкоголю, наркотичних засобів і ступеню сп’яніння потерпілого (забезпечити умови для таких досліджень може бути складно або неможливо через бойові дії);
  • роботодавець (або Держпраці) може наказом зупинити вже розпочате розслідування, якщо наявна  загроза життю та здоров’ю членів комісії з розслідування. Таке призупинення може тривати до припинення бойових дій або заходів правового режиму надзвичайного стану.

Крім того, у Держпраці наголосили, що спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки будь-якого ступеня тяжкості травм або ушкоджень здоров’я. Таке розслідування проводиться за місцем настання нещасного випадку. При цьому це стосується, зокрема, і працівників, що працюють на умовах цивільно-правового договору, членів фермерських господарств чи фізосіб-підприємців. Також правила поширюються на громадян, які працюють фактично без оформлення трудового договору.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70366

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19847

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді