МОЗ збільшило строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт
Аптечка на підприємстві: що покласти та як зберігати
Відтепер строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки становитиме 90 календарних днів (к. д.) замість 30-ти, як було раніше.
Пацієнт не лише рідше відвідуватиме лікаря, щоб поновити е-рецепт, але й матиме змогу зручніше погашати його, якщо рецепт розрахований на курс лікування до 90 к. д.
Строк дії рецептів залишається незмінним:
- на наркотичні лікарські засоби— 10 к. д.;
- на ліки, які підлягають реімбурсації або відпускаються на пільгових умовах, чи екстемпоральні лікарські засоби, — 30 к. д.
Наркотичні ліки відпускаються тільки за електронним рецептом.
Погасити е-рецепт можна в аптеці, яка працює з електронною системою охорони здоров’я. Для того щоб знайти відповідну аптеку, скористайтесь дашбордом «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». Оберіть область, тип і назву населеного пункту. Після цього на дашборді зʼявиться карта з позначками доступних аптек, а також перелік адрес аптек, які відпускають ліки за е-рецептом.
Неправильне застосування рецептурних ліків може спричинити серйозні побічні ефекти, мати ризик зловживання чи викликати залежність.
За інформацією МОЗ
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.