Облаштування місць для працівників з інвалідністю: як компенсуватимуть?

Компенсація залежить від групи інвалідності

image74

Які права й пільги мають особи з інвалідністю в умовах воєнного стану

Уряд надаватиме фінансову підтримку роботодавцям, які облаштовуватимуть комфортні робочі місця для осіб з інвалідністю. Це питання врегульовує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок). 

Порядок передбачає компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

  • І групи — до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
  • ІІ групи — до 67 тис. грн (10 мінзарплат).

Роботодавець отримуватиме компенсації на придбання допоміжних засобів для робочого місця особи з інвалідністю, зокрема:

  • меблів — крісел із регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів і брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів;
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора й тактильних комп’ютерних дисплеїв, для відтворення звуку та забезпечення здатності чути й бачити;
  • брайлівських клавіатур і портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Для того щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

  • заяву щодо надання компенсації;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді