Облаштування місць для працівників з інвалідністю: як компенсуватимуть?

Компенсація залежить від групи інвалідності

image10

Які права й пільги мають особи з інвалідністю в умовах воєнного стану

Уряд надаватиме фінансову підтримку роботодавцям, які облаштовуватимуть комфортні робочі місця для осіб з інвалідністю. Це питання врегульовує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок). 

Порядок передбачає компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

  • І групи — до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
  • ІІ групи — до 67 тис. грн (10 мінзарплат).

Роботодавець отримуватиме компенсації на придбання допоміжних засобів для робочого місця особи з інвалідністю, зокрема:

  • меблів — крісел із регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів і брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів;
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора й тактильних комп’ютерних дисплеїв, для відтворення звуку та забезпечення здатності чути й бачити;
  • брайлівських клавіатур і портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Для того щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

  • заяву щодо надання компенсації;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді