Порушення умов колдоговорів: посилення відповідальності

Закон про зміни вже опубліковано

image68

Охорона праці в колективному договорі

Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори» від 14.07.2023 № 3256-IX (далі — Закон) опублікований в газеті «Голос України».

Закон викладає в новій редакції статті 411 — 413 КпАП і посилює відповідальність за порушення вимог законодавства під час укладення та виконання колективних угод і договорів. 

Зміни до статей 411—413 КпАП підвищують розмір штрафу за окремі види правопорушень, а саме:

Стаття КпАП Порушення, яких припускаються особи, що представляють роботодавців чи профспілки Штрафні санкції
411

умисне порушують встановлений законодавством строк проведення консультацій щодо початку колективних переговорів

від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) 
412 порушують чи не виконують зобов'язання за колективною угодою, договором від 50 до 100 НМДГ 
413 не надають інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних угод від 5 до 10 НМДГ

Штраф не накладатиметься на осіб, що представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, через шість місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану, але не раніше, ніж набере чинності Закон України «Про колективні угоди та договори» від 23.02.2023 № 2937-IX. 

Джерело: ВРУ

  • ухиляються від участі в колективних переговорах щодо укладення, зміни або доповнення колективної угоди, договору, які письмово ініціювала одна зі сторін;

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14342

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді