Робоче місце водія: які вимоги безпеки
Уряд постановою від 21.04.2023 № 373 ухвалив зміни до Положення про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення). Мета — привести Положення у відповідність до статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.
Вимоги Положення поширюються:
- на органи виконавчої влади;
- органи місцевого самоврядування;
- підприємства, установи та організації незалежно від форми власності;
- громадян — власників транспортних засобів (ТЗ).
Зміни до Положення передбачають, що тепер центри сервісних послуг МВС надаватимуть до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) інформацію про реєстрацію (перереєстрацію) і зняття з обліку ТЗ, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.
Сервісні центри МВС надаватимуть таку інформацію щокварталу та протягом п’яти робочих днів із дати надходження відповідних запитів від ТЦК та СП.
|
Довідково
Військово-транспортний обов’язок полягає в задоволенні на особливий період потреб ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв'язку, Держспецтрансслужби. Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначає Кабмін.
Законодавство України пердбачає таку процедуру і в мирний час задля того, щоб підтримувати забезпечення військових формувань на належному рівні.
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»