Як діяти, якщо на підприємстві стався нещасний випадок
Розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата для страхових виплат, — 12 календарних місяців за місцем роботи, де стався нещасний випадок. Виплати розраховують починаючи з місяця, що передує місяцю, у якому настав страховий випадок.
Якщо людина працювала на підприємстві менше ніж 12 календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці — з першого до першого числа.
У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, середній заробіток обчислюється за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.
Що входить в обов'язки комісії з розслідування нещасного випадку
Якщо у працівника перед настанням страхового випадку з поважних причин не було заробітку взагалі або страховий випадок настав у перший день роботи, середню заробітну плату визначають, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання права на страхову виплату. У разі коли тарифна ставка не встановлена, розрахунок проводять відповідно до розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленої законом на день настання права на страхову виплату.
У разі якщо між страховим випадком і настанням права на виплату пройшло більше ніж рік, — здійснюють осучаснення заробітної плати.
Довідково
Обчислення розрахункового періоду для здійснення страхових виплат проводять відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.
Джерело: ПФУ
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»