Е-рецепти: розбираємось, як це працює

Продаж рецептурних препаратів за е-рецептом з 1 квітня збурив суспільство

image26

Е-лікарняні: що варто знати роботодавцю і фахівцю з охорони праці

З 1 квітня впроваджено продаж низки препаратів не лише за паперовим, а й за електронним рецептом. 

Лікар виписуватиме е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Після цього пацієнт отримає на мобільний телефон повідомлення з номером рецепта та кодом підтвердження.

Електронний рецепт складається з 16-значного номеру та 4-значного коду підтвердження. Для того щоб придбати ліки, у аптеці потрібно назвати фармацевту номер та код рецепта. Термін дії електронного рецепта складає 30 днів. Виписати е-рецепт зможуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних, приватних клінік або ж лікар-ФОП.

У віддалених регіонах можна придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера. 

Е-рецепт можна отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ — це може здійснити будь-який лікар.

На період дії воєнного стану діятиме виняток на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій.

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що е-рецепт має суттєву перевагу: пацієнту не потрібно щоразу звертатися до лікаря на прийом для того, щоб отримати рецепт на ліки. Це можна буде зробити дистанційно.

Зауважимо, МОЗ наголосив, що міністерство не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними. До рецептурних препаратів належать, зокрема:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Для того щоб дізнатися, чи є лікарський засіб рецептурним, достатньо перевірити його інструкцію. Якщо в інструкції зазначено «За рецептом», для відпуску такого засобу в аптеці потрібен рецепт.

Джерело: МОЗ

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174737

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді