Простій чи зміна істотних умов праці?

Пояснюємо, як не помилитися із визначенням

image63

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У разі простою працівників за їхньою згодою, з урахуванням спеціальності й кваліфікації, можна перевести:

  • на іншу роботу на тому ж підприємстві (установі, організації) — на весь час простою;
  • на інше підприємство (установу, організацію), але в тій самій місцевості — на строк до одного місяця.

УВАГА! Простій — це вимушене зупинення роботи, яке не змінює встановлених умов праці.

Простій чи зміна істотних умов праці? Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Час простою не з вини працівника, зокрема на період оголошення воєнного стану чи карантину, встановленого Кабміном, оплачується з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити роботодавця чи бригадира, майстра або посадових осіб.

За працівником зберігається середній заробіток за час простою, що виник не з його вини, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді