Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану
Перехід на літній час супроводжується переведенням годинників на одну годину вперед. Це відбувається в останню неділю березня. Урядова постанова № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 передбачає, що переводити час слід о третій годині ночі.
Втім, непокоїтися про це слід лише власникам механічних годинників та старої техніки, адже більшість пристроїв переходить на оновлений режим обчислення часу автоматично.
Більше про дистанційну роботу під час воєнного стану
Переведення годинників на одну годину вперед може спровокувати стрес для організму. Щоб мінімізувати шкідливі наслідки, слід дотримуватися деяких правил:
- частіше перебувати на свіжому повітрі;
- уникати фізичних та емоційних перевантажень;
- уникати денного сну;
- уникати надто жирної, гострої, солодкої їжі;
- скоротити вживання алкоголю.
Також фахівці радять впродовж тижня перед переведенням годинників намагатися змістити свій графік — щодня лягати спати та прокидатися дещо раніше, ніж зазвичай.
Для цього слід перед сном відмовитися від використання гаджетів та ретельно провітрювати приміщення, а ранок варто починати з повноцінного сніданку.
Доцільність щорічного переходу на літній час стала тривалий час є предметом суперечок, проте після повномасштабного вторгнення росії дискусію в парламенті не повнолвювали.
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»