Коли переводити годинники у березні?

Традиційний перехід на літній час відбудеться за встановленим порядком

image27

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

Перехід на літній час супроводжується переведенням годинників на одну годину вперед. Це відбувається в останню неділю березня. Урядова постанова № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 передбачає, що переводити час слід о третій годині ночі. 

Втім, непокоїтися про це слід лише власникам механічних годинників та старої техніки, адже більшість пристроїв переходить на оновлений режим обчислення часу автоматично.

Коли переводити годинники у березні? Більше про дистанційну роботу під час воєнного стану

Переведення годинників на одну годину вперед може спровокувати стрес для організму. Щоб мінімізувати шкідливі наслідки, слід дотримуватися деяких правил:

  • частіше перебувати на свіжому повітрі;
  • уникати фізичних та емоційних перевантажень;
  • уникати денного сну;
  • уникати надто жирної, гострої, солодкої їжі;
  • скоротити вживання алкоголю. 

Також фахівці радять впродовж тижня перед переведенням годинників намагатися змістити свій графік — щодня лягати спати та прокидатися дещо раніше, ніж зазвичай. 

Для цього слід перед сном відмовитися від використання гаджетів та ретельно провітрювати приміщення, а ранок варто починати з повноцінного сніданку. 

Доцільність щорічного переходу на літній час стала тривалий час є предметом суперечок, проте після повномасштабного вторгнення росії дискусію в парламенті не повнолвювали.

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
76

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234138

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді