Коли переводити годинники у березні?

Традиційний перехід на літній час відбудеться за встановленим порядком

image40

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

Перехід на літній час супроводжується переведенням годинників на одну годину вперед. Це відбувається в останню неділю березня. Урядова постанова № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 передбачає, що переводити час слід о третій годині ночі. 

Втім, непокоїтися про це слід лише власникам механічних годинників та старої техніки, адже більшість пристроїв переходить на оновлений режим обчислення часу автоматично.

Коли переводити годинники у березні? Більше про дистанційну роботу під час воєнного стану

Переведення годинників на одну годину вперед може спровокувати стрес для організму. Щоб мінімізувати шкідливі наслідки, слід дотримуватися деяких правил:

  • частіше перебувати на свіжому повітрі;
  • уникати фізичних та емоційних перевантажень;
  • уникати денного сну;
  • уникати надто жирної, гострої, солодкої їжі;
  • скоротити вживання алкоголю. 

Також фахівці радять впродовж тижня перед переведенням годинників намагатися змістити свій графік — щодня лягати спати та прокидатися дещо раніше, ніж зазвичай. 

Для цього слід перед сном відмовитися від використання гаджетів та ретельно провітрювати приміщення, а ранок варто починати з повноцінного сніданку. 

Доцільність щорічного переходу на літній час стала тривалий час є предметом суперечок, проте після повномасштабного вторгнення росії дискусію в парламенті не повнолвювали.

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105443

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174740

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді