Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята

У ФПСУ стали на захист 8 березня та 1 травня

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні святаДо бурхливих обговорень оновлення календаря державних свят, яке пропонує зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт № 9009, долучилася і Федерація профспілок України. Тут розкритикували ставлення до 8 березня та 1 травня як до комуністичних рудиментів. 

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

На доказ своєї позиції у профспілках нагадали, що Міжнародний жіночий день (нинішня повна назва — Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) вперше почали відзначати у США ще в 1909 році, а ООН визнало цю дату на міжнародному рівні у 1977 році. Головним завданням 8 березня пр цьому є загострення уваги на проблемах гендерної нерівності, сексизму, а також боротьба з насильством щодо жінок та захист репродуктивних прав.

За повідомленням ФПСУ, 1 травня має також значно більш тяглу традицію. Так, відзначати цей день на території України почали у Львові ще в 1890 році. Наразі ж День праці є інструментом для нагадування про соціальні проблеми та права людей у галузі трудових відносин. Що ж до радянських міфів навколо 1 травня, то деконструювати їх допомогла відмова від радянської назви (День міжнародної солідарності трудящих) ще в 2017 році.

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята Робота у вихідні та святкові дні: як не порушити законодавство

У Федерації профспілок також наголосили, що і 8 березня, і 1 травня є мають велике для передових демократій світу (зокрема, є державними святами в усіх країнах Європейського Союзу).

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята Як проходить Всесвітній День охорони праці

Водночас у ФПСУ запевнили, що підтримують запропоноване законопроєктом відзначення на державному рівні днів народження Тараса Шевченка та Лесі Українки (9 березня та 25 лютого), а також святкування дня матері.

Джерело: Федерація професійних спілок України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73020

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29066

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
110735

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
67875

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
46

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді