Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята

У ФПСУ стали на захист 8 березня та 1 травня

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні святаДо бурхливих обговорень оновлення календаря державних свят, яке пропонує зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт № 9009, долучилася і Федерація профспілок України. Тут розкритикували ставлення до 8 березня та 1 травня як до комуністичних рудиментів. 

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

На доказ своєї позиції у профспілках нагадали, що Міжнародний жіночий день (нинішня повна назва — Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) вперше почали відзначати у США ще в 1909 році, а ООН визнало цю дату на міжнародному рівні у 1977 році. Головним завданням 8 березня пр цьому є загострення уваги на проблемах гендерної нерівності, сексизму, а також боротьба з насильством щодо жінок та захист репродуктивних прав.

За повідомленням ФПСУ, 1 травня має також значно більш тяглу традицію. Так, відзначати цей день на території України почали у Львові ще в 1890 році. Наразі ж День праці є інструментом для нагадування про соціальні проблеми та права людей у галузі трудових відносин. Що ж до радянських міфів навколо 1 травня, то деконструювати їх допомогла відмова від радянської назви (День міжнародної солідарності трудящих) ще в 2017 році.

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята Робота у вихідні та святкові дні: як не порушити законодавство

У Федерації профспілок також наголосили, що і 8 березня, і 1 травня є мають велике для передових демократій світу (зокрема, є державними святами в усіх країнах Європейського Союзу).

Профспілки відреагували на законопроєкт про державні свята Як проходить Всесвітній День охорони праці

Водночас у ФПСУ запевнили, що підтримують запропоноване законопроєктом відзначення на державному рівні днів народження Тараса Шевченка та Лесі Українки (9 березня та 25 лютого), а також святкування дня матері.

Джерело: Федерація професійних спілок України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21069

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44568

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8482

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді