Компенсація за працевлаштування ВПО: в якому разі доведеться повернути гроші?

Уряд оновив програму виплати компенсацій

image94

Інфостенд. Компенсації витрат роботодавцю на оплату праці ВПО

Кабмін вніс зміни до програми виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Оновлений формат передбачає два види виплат для роботодавців:

  • компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю до пів року — за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати вдвічі (не більш ніж два розміри мінімальної заробітної плати);
  • компенсація витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано на період не менш ніж рік (розмір компенсації відбувається в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації, суму визначає Кабмін).

Водночас передбачено, що усі виплачені кошти будуть повернуті, якщо працівника, за якого виплачувалася компенсація, звільнять до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості. При цьому не матиме значення, звільнили особу за власним бажанням, за угодою сторін або ж за ініціативи роботодавця. 

Гроші треба буде повернути або до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, або до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (залежно від джерела фінансування).

Єдиним винятком може бути ситуація, коли на робоче місце звільненого працівника з числа ВПО працевлаштовують іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості. Якщо на роботу приймають безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, виплата компенсації продовжиться до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108361

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді