Новий закон про акцонерні товариства вже ухвалено

Новий закон про акцонерні товариства вже ухвалено

Тест-практикум. Вимоги законодавства з охорони праці

Парламент ухвалив Закон про акціонерні товариства (проєкт № 2493), який визначає порядок створення, діяльності, припинення і виділу акціонерних товариств (АТ), їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів.

Крім цього, відповідні зміни вносяться до Цивільного, Господарського, Кримінального процесуального кодексів України, законів «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про депозитарну систему в Україні» та інших законодавчих актів України.

Закон запроваджує механізм проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування, а також приводить низку норм у відповідність до законодавства ЄС та надає можливість запровадження в АТ однорівневої структури управління товариством.

За однорівневої структури управління органами управління АТ є загальні збори та рада директорів.

Новий закон про акцонерні товариства вже ухваленоДізнайтеся, як діяти у ситуації СОП vs роботодавець. Як бути у разі конфлікту інтересів

Функції контролю та управління діяльністю АТ виконує єдиний колегіальний орган — рада директорів.

У приватному АТ з кількістю акціонерів до 10 осіб замість ради директорів може формуватися одноосібний виконавчий орган, який здійснює повноваження ради директорів.

За дворівневої структури управління органами управління АТ є:

  • загальні збори;
  • орган, відповідальний за здійснення нагляду — наглядова рада;
  • виконавчий орган — колегіальний або одноосібний.

Дворівнева структура управління передбачає чіткий розподіл функцій з безпосереднього управління поточною (операційною) діяльністю АТ, та інших керівників.

АТ може бути створено однією особою чи мати єдиного акціонера, якщо одна особа придбала всі акції товариства.

Акціонери товариства можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів.

Новий закон про акцонерні товариства вже ухваленоСкористайтеся покажчиком нормативно-правових актів з охорони праці

З остаточною редакцією ухваленого Закону про акціонерні товариства можна буде ознайомитися після офіційного оприлюднення.

Документ має набути чинності 1 січня 2023 року.

Джерело: ВРУ, ЛІГА:ЗАКОН

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114664

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8803

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді