Оскарження наказу про призупинення трудового договору

Теми:
Що робити працівникові, якщо він не згоден з наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору?

Оскарження наказу про призупинення трудового договору

Як укласти трудовий договір в умовах війни

Дію трудового договору можна призупинити за ініціативи однієї зі сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану.

Якщо роботодавець вирішує скасувати призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану, він повинен за 10 календарних днів (к. д.) до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

Оскарження наказу про призупинення трудового договоруСкачайте наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Якщо працівник не згоден із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, він або профспілка за його дорученням може оскаржити такий наказ до центрального або територіального органа Держпраці.

Держпраці, вивчає зміст наказу (розпорядження) і підстави для його видання, після чого за погодженням з військовою адміністрацією може видати роботодавцеві припис про скасування відповідного наказу або про усунення порушення законодавства про працю іншим шляхом. Такий припис роботодавець обов’язково має виконати протягом 14 к. д. із дня, коли він отримав припис.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21303

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14339

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
638

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді