Оскарження наказу про призупинення трудового договору

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Що робити працівникові, якщо він не згоден з наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору?

Оскарження наказу про призупинення трудового договору

Як укласти трудовий договір в умовах війни

Дію трудового договору можна призупинити за ініціативи однієї зі сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану.

Якщо роботодавець вирішує скасувати призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану, він повинен за 10 календарних днів (к. д.) до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

Оскарження наказу про призупинення трудового договоруСкачайте наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Якщо працівник не згоден із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, він або профспілка за його дорученням може оскаржити такий наказ до центрального або територіального органа Держпраці.

Держпраці, вивчає зміст наказу (розпорядження) і підстави для його видання, після чого за погодженням з військовою адміністрацією може видати роботодавцеві припис про скасування відповідного наказу або про усунення порушення законодавства про працю іншим шляхом. Такий припис роботодавець обов’язково має виконати протягом 14 к. д. із дня, коли він отримав припис.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді