Як не порушити пожежну безпеку, збираючи врожай колосових?

Як не порушити пожежну безпеку, збираючи врожай колосових?

Яких вимог безпеки дотримувати під час сезоних польових робіт

Вимоги пожежної безпеки до збирання колосових встановлює пункт 8.1 Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених наказом Мінагрополітики та МНС від 04.12.2006 № 730/740.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого працівники збирають врожай, тримайте напоготові трактор із плугом на випадок пожежі.

Як не порушити пожежну безпеку, збираючи врожай колосових?Як розробити посадову інструкцію інженера з експлуатації машинно-тракторного парку

Під час групового збирання до складу збирально-транспортних загонів включіть спеціалізовані автомобілі з насосами, як-от авторідинорозкидачі, водороздавачі тощо, пристосовані для гасіння пожеж зернових.

Найповніша консультація з теми

Перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць обкосіть, приберіть скошене і оборіть смугою завширшки не менше ніж 4 м.

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви розбийте на ділянки площею не більше ніж 50 га. Між ділянками зробіть прокоси завширшки не менше ніж 8 м. Скошений хліб з прокосів негайно приберіть. Посередині прокосів зробіть проорану смугу завширшки не менше ніж 4 м.

Як не порушити пожежну безпеку, збираючи врожай колосових?Скачайте інструкцію з охорони праці для тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва

Розташовуйте тимчасові польові стани не ближче ніж за 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів і зернотоків оборюйте смугою завширшки не менше ніж 4 м

Зернотоки розміщуйте від будинків і споруд не ближче ніж за 50 м, а від хлібних масивів — не ближче ніж 100 м. Майданчик для току очистіть від рослинного покрову.

У польових умовах збиральну техніку заправляйте паливом за межами поля, не ближче ніж 30 м, паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах розміщуйте їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів. Відстань — не менше ніж 100 м, а від будинків — не менше ніж 50 м. Ці майданчики оборіть смугою завширшки не менше ніж 4 м.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79398

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді