У Держпраці обговорили зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві
Як діяти спеціалісту з охорони праці після нещасного випадку
Держпраці від початку війни в Україні розпочала роботу щодо адаптації порядку розслідування нещасних випадків до нових умов, у тому числі зумовлених бойовими діями.
Наразі перед підготовкою фінальної редакції проєкту акта у Державній службі України з питань праці відбулася нарада під головуванням в. о. Голови Держпраці Ігоря Дегнери та за участі заступника Голови ФПУ Василя Андрєєва (онлайн), Голови Громадської ради при Держпраці Валентина Маціяшка.
Учасники наради узгодили свої позиції щодо проблем, які постають під час розслідування нещасних випадків на виробництві через активні бойові дії та домовилися про взаємодію для якнайшвидшого впровадження спільних напрацювань.
скористайтеся онлайн-класифікатором!
Згідно з даними Держпраці з початку збройної агресії російської федерації 24 лютого і станом на 12 квітня зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, зокрема 115 – зі смертельним наслідком.
Серед них 33 нещасних випадки сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії. У результаті таких нещасних випадків поранено 94 працівники, зокрема 50 – зі смертельним наслідком.
За всіма цими нещасними випадками Держпраці та її територіальними органами утворено комісії та проводяться спеціальні розслідування.
Джерело: Держпраці
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець
Як правильно повідомити про нещасний випадок на виробництві? Кого саме має сповістити про нещасний випадок роботодавець та в який термін? Відповіді на ці питання — далі у статті.