Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури. Мета — визначити можливість їх подальшої експлуатації, відновлювальних робіт або демонтажу. Відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» Кабмін прийняв на засіданні 5 квітня 2022 р.
Зміни до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва передбачають:
- застосувати:
- механізм обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;
- механізм обстеження об’єктів, щоб визначити можливість їх реконструкції існуючих з метою змінити функціональне призначення, зокрема «перепрофілювати» будівлі для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;
- розширити коло виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів — на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.
Oбстеження будівель і споруд здійснюватиметься після розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець