Уряд затвердив механізм обстеження будівель, пошкоджених у результаті військової агресії

Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури. Мета — визначити можливість їх подальшої експлуатації, відновлювальних робіт або демонтажу. Відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» Кабмін прийняв на засіданні 5 квітня 2022 р.

Зміни до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва передбачають:

  • застосувати:
    • механізм обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;
    • механізм обстеження об’єктів, щоб визначити можливість їх реконструкції існуючих з метою змінити функціональне призначення, зокрема «перепрофілювати» будівлі для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;
  • розширити коло виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів — на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.

Oбстеження будівель і споруд здійснюватиметься після розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10534

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32675

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді