Довідку з Держреєстру про періоди, що зараховано до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності, має отримувати працівник

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Дніпропетровське обласне відділення ФСС з ТВП роз’яснило питання отримання довідки з Держреєстру про періоди, які зараховано до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності

Дніпропетровське обласне відділення ФСС з ТВП роз’яснило питання отримання довідки з Держреєстру про періоди, які зараховано до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності.

Оскільки розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу, роботодавцю важливо мати достовірну інформацію про періоди, що зараховані до стажу працівника.

Відповідно до статті 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов’язані надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Державний реєстр).

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України № 2464 інформація з Державного реєстру надається на запит платника єдиного внеску та/або застрахованих осіб.

Оскільки страхувальникам (роботодавцям) така інформація про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, може надаватись виключно за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником, то за довідкою про підтвердження страхового стажу доречно звертатись до органів Пенсійного фонду безпосередньо працівнику.

За інформацією Дніпропетровського обласного відділення ФСС з ТВП

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді